MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Wrażliwi uczniowie

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Niedziela, 29 grudnia 2019, 6:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 grudnia 2019, 8:26
Autor: red
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
Podsumowaliśmy inicjatywę wolontariacką uczniów z PSP nr 6 w Boguszowie–Gorcach, przygotowaną w odpowiedzi na listy Seniorów z Domu Seniora Rusinowa.

Uczniowie wykazali ogromną empatię i licznie zgłosili się do udziału w akcji. Wolontariusze z PSP nr 6 w Boguszowie–Gorcach zbierali produkty wymienione przez seniorów w listach. Dzieci dokonywały zbiórek w sklepach na terenie Boguszowa–Gorc. Dzięki ich zaangażowaniu i ofiarności, udało się przygotować 50 paczek dla pensjonariuszy Domu Seniora Rusinowa, w których znalazły się między innymi: słodycze, kosmetyki, kawa, herbata. Szczodrość mieszkańców przewyższyła oczekiwania, a zgromadzone produkty i potrzeby opisane w listach, organizatorzy zdecydowali się przygotować także paczki żywnościowe dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, który znajduje się w dzielnicy Sobięcin.

Delegacja uczniów wolontariuszy pod opieką Agaty Nowickiej i Małgorzaty Bany oraz przy wsparciu Państwa Piotrowskich, dostarczyła prezenty. Młodzi wolontariusze mieli wyjątkową okazję zostać pomocnikami Św. Mikołaja i osobiście rozdawali przygotowane prezenty pensjonariuszom, podczas uroczystego podsumowania akcji w Domu Seniora Rusinowa.

Dla obdarowanych, ale i dla darczyńców, było to piękne spotkanie pełne wzruszeń i emocji. Ta wspaniała akcja nie odniosłaby takiego sukcesu bez otwartości uczniów oraz bez ofiarności i gotowości do pomocy mieszkańców gminy Boguszów–Gorce. Podziękowania należą się lokalnym przedsiębiorcom za umożliwienie przeprowadzenia zbiórek i ogromną życzliwość okazaną naszym wolontariuszom.
Dziękujemy za pomoc organizacyjną:
- Danucie Mystek,
- Renacie Mystek-Kozłowskiej,
- Beacie Sprycha,
- Wiesławie Sprycha,
- Jerzemu Matuszczykowi,
- Dorocie i Robertowi Wilemberg.

Ponadto szczególne podziękowania składamy Wolontariuszom: Wiktorii Kłosińskiej, Natalii Starnawskiej, Amelii Ręczkowicz, Oskarowi Cismaszowi, Filipowi Ławrzeckiemu, Alicji Zimnej, Julii Klimek, Kindze Superson, Kacprowi Barylskiemu, Konradowi Mielnikowi, Jakubowi Mordalowi, Mateuszowi Krupie, Tatianie Firek, Julii Woźniak oraz Malwinie Bąblinskiej za ogromne zaangażowanie w zbiórkę prezentów dla podopiecznych Domu Seniora Rusinowa.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Pakiety już w szkołach

Tablety dla szkoły

Chcą pieniędzy na stadion

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Boguszów-moje miasto 1-01-2020 18:04
Piękna inicjatywa i piękny gest. Szkoła z Kuźnic pokazała, że ich uczniowie potrafią pomagać i dzielić się z potrzebującymi. Do tego przepiękny występ podczas Wigilii miejskiej - ogromne gratulacje dla dyrekcji PSP 6, nauczycieli oraz młodych ludzi. Brawo WY!
~Jan 2-01-2020 9:36
brawo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nałkowska gotowa

Nadal będzie uczył

Rozpoczęcie i pasowanie

Pierwsi absolwenci

Bestia, a nie człowiek