MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Wratislavia Cantans w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Czwartek, 2 września 2010, 19:26
Aktualizacja: 19:26
Autor: red
Już po raz dziewiąty Szczawno– Zdrój będzie gospodarzem jednego z koncertów w ramach największej europejskiej imprezy muzycznej – 45. Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”.

9 września o godzinie 19.00 na scenie Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju wystąpi znakomita męska grupa wokalna „Affabre Concinui”. W programie koncertu znajdą się m.in. kompozycje Vivaldiego, Bacha, Schuberta, Ravela, Maklakiewicza, Moniuszki i Chopina.

Dzięki finansowemu wsparciu ze strony władz miejskich Szczawna- Zdroju, wstęp na to wspaniałe wydarzenie muzyczne będzie dla publiczności bezpłatny!

„Affabre Concinui” - członkowie tego zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco - męskich S. Stuligrosza i J. Kurczewskiego.
Zespół został założony w 1983 roku i od tego czasu koncertował w największych ośrodkach kulturalnych kraju (m.in. Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin czy Wrocław), a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Chiny, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Watykan i wiele innych).

„Affabre Concinui” reprezentował nasz kraj na wielu znaczących imprezach międzynarodowych m.in. na Wystawach Światowych EXPO w Sewilii (1992), Hanowerze (2000) i w Aichi (2005), podczas Festiwalu Kultury Polskiej na Tajwanie, Tygodniach Kultury Polskiej w Pekinie i Algierze czy na koncertach podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.
Repertuar zespołu obejmuje ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy polskie i zagraniczne, żarty muzyczne i utwory orkiestrowe - ze znakomitą imitacją instrumentów muzycznych. Dużą jego część stanowią także przeboje rozrywkowe XX w. Świetnie zaaranżowane, wiernie oddają klimat oryginalnych wykonań z lat 50., 60., 70., i entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność podczas koncertów.

Nazwa affabre concinui wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza "idealnie współbrzmiąc", co jest artystycznym credo zespołu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lokale na sprzedaż

Wraca kino plenerowe

Dolny Śląsk liderem

Wracają połączenia

Opowie o pasji

Festiwal się odbędzie

WOK z BMK

Zagłębie wznawia treningi