MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wpadli przez pazerność włamywaczki

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 25 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:17
Autor: opr.red.
Fot. red.
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35–letniej kobiecie i 34–letniemu mężczyźnie za kradzież z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych.

21 listopada oficer dyżurny wałbrzyskiej policji został poinformowany o kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie Wałbrzycha. Osoba, która zgłosiła włamanie oświadczyła, że widziała jak z domu wynoszone są różne rzeczy i wydało się jej to podejrzane.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na terenie posesji zastali jej właściciela, który w międzyczasie wrócił do domu, oraz nietrzeźwą awanturującą się kobietę, jak się okazało współsprawczynię włamania. Policjanci prowadząc czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że do włamania doszło pod nieobecność właściciela.

Sprawcy przewiercili zamki w drzwiach i bez przeszkód weszli do środka. Z domu skradziono telewizor, laptopa,sztućce, buty, kurtki oraz inne przedmioty, w tym nawet ręczniki. Złodzieje nie pogardzili również alkoholem, który znajdował się domu. Większość wypili „na miejscu”.

Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 10 tys. zł. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Świadkowie dokładnie opisali wygląd mężczyzny, który towarzyszył zatrzymanej kobiecie. Na tej podstawie wytypowano i zatrzymano 34-letniego mieszkańca Wałbrzycha. W czasie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny odnaleziono telewizor, laptop i inne rzeczy pochodzące z przestępstwa.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Oboje musieli wytrzeźwieć. Zatrzymana miała prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie, jej kompan 1,5 promila. Kobietę tak naprawdę zgubiła pazerność. Wróciła do okradzionego domu po alkohol, który jeszcze został w barku.

O dalszych losach przedsiębiorczej pary zadecyduje sąd . Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Zawsze bezpieczni

Koalicja zmobilizowana

Fałszywe dane

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kuba 25-11-2015 7:44
Lumpy! Kasy nie mają aby zwrócić ukradzione i naprawić szkody. Jak ich zamkną to żyć będą z moich podatków. DO OBOZU PRACY Z NIMI.
~benkmen 25-11-2015 11:37
W czasie "pracy" picie zabronione.;-)
~buba 26-11-2015 20:00
Wsadzą ich to psychiatryka jak im krew pobiorą do badania.
~buba 27-11-2015 20:47
Ta pani już dziś biegała na wolności, czy to nie są żarty?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sporo narkotyków

Dary dla bibliotek

Napluł w twarz

Niepewny los basenu

Nobel dla Tokarczuk!