Czytających: 4663

Szczawno-Zdrój: Worek medali szczawieńskich tenisistów

Wtorek, 13 lutego 2018, 11:37
Aktualizacja: 11:41
Miniony weekend 10–12.02.18 rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska w kategorii do lat 12.

Zawody ze względu na rangę oraz dużą liczbę startujących zostały podzielone w taki sposób, że turniej dziewcząt został rozegrany na kortach Winner Wrocław pod egidą AZS Wrocław, natomiast zawody dla chłopców zorganizował szczawieński Klub Tenisowy.

Na starcie w turnieju dziewcząt zameldowały się szczawieńskie zawodniczki - Klaudia Owcarz oraz Pola Rosiak. Pola w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość Zosi Zdrojewskiej z Wrocławia ulegając w zaciętym trzysetowym meczu. Klaudia natomiast w całych zawodach rozstawiona była z numerem 3, lecz numer okazał się nieadekwatny do poziomu. Klaudia jak burza przeszła przez całe zawody pokonując po drodze m.in. turniejową jedynkę Martynę Śrutwę z Lubina, a w finale Amelię Stochniał z Wrocławia i zdobyła tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska. Dodatkowo Klaudia grając w parze z Natalią Niemiec ze Szczytnej zdobyła tytuł v-ce Mistrzyni w grze deblowej ulegając w finale parze Hurkacz/Śrutwa.

Na starcie w męskiej części Mistrzostw stanęło aż 23 zawodników. KT Szczawno reprezentowali Jan Kluczyński, Filip Kosiński, Kacper Waszczyński oraz Goran Burbo. W singlu wysokie trzecie miejsce wywalczył Filip Kosiński, a w całej imprezie najlepszy był Kasper Kulpa z Lubina. Janek Kluczyński przegrał w ćwierćfinale po zaciętym spotkaniu z późniejszym triumfatorem Kasprem. W deblowym turnieju szczawieńska para Kosiński/Kluczyński musiała zadowolić się tytułem v-ce Mistrzowskim ulegając w finale wrocławskiej parze Wołchowicz/Ostaszkiewicz, lecz warto dodać, iż Janek i Filip to zawodnicy o rok młodsi od konkurencji.