MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Wolontariusze odwiedzili seniorów

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 12:30
Aktualizacja: Wtorek, 23 czerwca 2020, 8:26
Autor: red
Fot. użyczone
Wałbrzyskich seniorów odwiedzali wolontariusze z maseczkami i „Przewodnikiem dla seniora w czasie epidemii". Wszystko za sprawą grupy nieformalnej wałbrzyskich wolontariuszy „Zaangażowani dla wałbrzyskich seniorów".

To właśnie ta grupa wygrała projekt "Zdrowie Seniora w Czasie Epidemii" w konkursie Dolnośląskich Małych Grantów.

Projekt "Zdrowie Seniora w Czasie Epidemii" ma na celu walkę ze skutkami Covid-19 oraz zapobieganie zakażeniom, poprawę bezpieczeństwa seniorów, ułatwienie funkcjonowania seniorom w życiu codziennym w okresie pandemii, a także budowanie zasobów wolontariatu na rzecz seniorów.
- Staraliśmy się docierać do jak największej liczby seniorów. Dzięki publikacji numeru telefonu wielu z nich dzwoniło i trafiliśmy pod wskazany adres - komentuje Anatol Szpur, lider zwycięskiej grupy wolontariuszy „Zaangażowani dla wałbrzyskich seniorów". - Dla nas ważne jest budowanie społeczeństwa wrażliwego na pomoc innym, w szczególności seniorom - dodaje Robert Rozmuski, jeden z wolontariuszy zaangażowany w realizację projektu.

Wolontariusze wręczali seniorom maseczki ochronne antybakteryjne z jonami srebra, a także dwustronny przewodnik formatu A4 z informacjami zapisanymi wielkimi czcionkami, gdzie i jaką pomoc mogą uzyskać w czasie epidemii.
- Seniorzy bardzo serdecznie nas witali i chętnie brali przygotowane przez nas materiały – cieszy się Dagmara Raszka, zaangażowana wolontariuszka w realizację projektu. - Ważny jest fakt, że powstały informator będzie można ewentualnie powielać w przyszłości. Zwiększa on poziom wiedzy seniorów na temat zasad zachowania się w warunkach pandemii - tłumaczy Paweł Kądziołka, jeden z wolontariuszy.

Przypominamy, że realizatorem Dolnośląskich Małych Grantów jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych z siedzibą we Wrocławiu. Ten realizowany projekt jest jednym z wielu dobrych przykładów na to, jak dzięki zaangażowaniu ludzi dobrego serca można wspierać mieszkańców w czasie stanu epidemii.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Kino samochodowe

Nowa atrakcja dla rowerzystów

Powstaje przejście

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 22-06-2020 14:47
A wy dalej swoje. Szelemej zakupił maseczek za nasze pieniądze na najbliższe 100 lat. Oczywiście za nasze pieniądze.
~au 23-06-2020 9:54
do: ~ (14:47)
To PiS zakupił za nasze, sprzedali i kasę wzięli, jeszcze kupili bubel.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny straci mandat?

Życzenia na rocznicę

Zagospodarują dawną bibliotekę

Stara Kopalnia zaprasza

Pozytywne wibracje