MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wolontariusze na start!

Wiadomości: REGION
Sobota, 17 września 2011, 13:07
Aktualizacja: 18:27
Autor: PAW
Piotr Parobiec
Fot. użyczone
Młody społecznik Piotr Parobiec aktywnie zaangażowany w działalność społeczną na Dolnym Śląsku, w Polsce, jak i zagranicą, szuka nowych wolontariuszy do kolejnych projektów.

Wolontariuszem może zostać każda osoba od 16 roku życia. Chodzi przede wszystkim o osoby świadome, że angażując się w daną inicjatywę powinny pomagać do jej końca, gdyż nieodpowiedzialność ponosi za sobą konsekwencje, zresztą jak w życiu.

Przypomnijmy, że Piotr Parobiec za swą działalność na rzecz innych osób został nagrodzony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Jak sam mówi, od dziecka angażował się społecznie, a swą pierwszą akcję zorganizował w wieku 15 lat.
- Myślę, że jest to doskonała szansa na zdobycie doświadczeń, które przydadzą się nam zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym - podkreśla Piotr Parowiec. - Wolontariat to nie tylko pomaganie, bo też integracja i poznawanie nowych ludzi, ale także możliwość szkoleń w różnym zakresie. Mam już kilka pomysłów, które chciałbym zrealizować, lecz wolałbym przedyskutować je z wolontariuszami i wysłuchać ich kreatywnych koncepcji.

Piotr Parowiec chce, aby każdy wolontariusz miał jakieś wyobrażenia o jego przyszłym wolontariacie. Jeżeli komuś coś nie będzie odpowiadać i stwierdzi na samym początku projektu, że nie chce się angażować, to zawsze może zrezygnować. Istnieją różne możliwości wolontariatu (artystyczne, biurowe, organizacyjne, itd.) W Polsce społecznie angażuje się zaledwie kilkanaście procent ludności, jest to bardzo mały odsetek społeczeństwa. By to zmienić należy propagować wolontariat przede wszystkim wśród młodych ludzi, a także ich szkolić, aby zdobywali nowe umiejętności, które zaprocentują w kolejnych latach ich zaangażowania społecznego, ale też zawodowego. To nic nie kosztuje, a da szczęście innym. Teraz prawie każdy, niestety, patrzy tylko na swoją osobę.
- W życiu powinniśmy być otwarci na innych, a także na ludzkie cierpienie i zawsze wyciągać jako pierwsi rękę do osób skrzywdzonych przez los, a na pewno poczujemy się szczęśliwi- mówi Parowiec.

Warto też zaznaczyć, że drugą pasją Piotra są podróże i właśnie niedawno wrócił z miesięcznej podróży „autostopem do Maroko" i po tej przerwie zamierza działać ze zdwojoną siłą.
- Jestem przekonany, że będzie świetnie, dlatego zapraszam każdego, kto chce spróbować swoich sił w wolontariacie - zachęca Piotr Parobiec.

Wszystkie osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza dostępnego na stronie: piotrparobiec.com

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tunel na ukończeniu

Z bonem do Zamku

Wakacyjne atrakcje

Blisko oszustwa

Wałbrzych spadł w rankingu

Zmieniaj Wałbrzych

Wakacja w OSK

Remontują drogę