MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wolinianie w Gminie Walim

Wiadomości: Walim
Czwartek, 12 listopada 2015, 6:45
Aktualizacja: 7:53
Autor: opr.red.
Fot. www.walim.pl
W dniach 6–8 listopada Gminę Walim odwiedzili przedstawiciele z zaprzyjaźnionej Gminy Wolin.

Goszczono Sekretarza Gminy Wolin Romana Pawłowskiego, dyrektora Ośrodka Kultury w Wolinie Joannę Kulikow, przedstawicieli Rady Miasta Wolin panią Krystynę Rytlewską i pana Waldemara Judkiewicza oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej, na czele z prezesem Stowarzyszenia – Jerzym Smoleniem.

Podczas wizyty, w której samorząd Gminy Walim reprezentowali włodarze gminy, radni, sołtysi oraz kierownicy jednostek gminnych, po raz kolejny mogliśmy wymienić się doświadczeniami w pracy oraz poznać rozwiązania stosowane w obu samorządach. Rozmowy dotyczyły współpracy Gminy Wolin i Gminy Walim, a w szczególności wymiany dzieci i młodzieży, a także możliwości odpoczynku naszych mieszkańców w obu gminach.

Gościom przedstawiono atrakcje turystyczne Gminy Walim – Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie, a także pochwalono się zakończonymi inwestycjami na terenie Gminy Walim. Goście zachwyceni byli także krajobrazem Krainy Sowiogórskich Tajemnic. W niedzielę Wolinianie zwiedzili Zamek Książ.

Wizyta upłynęła w miłej atmosferze. Po raz kolejny okazało się, że przyjaźń pomiędzy Gminą Wolin i Gminą Walim niesie wiele możliwości, z których mogą korzystać nie tylko samorządowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy naszych gmin.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nobel dla Tokarczuk!

Konferencja KSM

Nowa remiza

Wyraźnie na PiS

Wspominali pisarza

Kamieniecka oddana

Niepewny los basenu

Zasadzą drzewka