MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Wojewoda odnosi się do pożaru na Mo Bruku

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 kwietnia 2016, 14:47
Aktualizacja: 18:26
Autor: red
Fot. red
Otrzymaliśmy stanowisko Wojewody Pawła Hreniaka dotyczące ostatnich wydarzeń na wałbrzyskim składowisku odpadów Mo Bruk.

„Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się dziś z kierownictwem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w związku z kolejnym pożarem na terenie składowiska odpadów Mo-Bruk w Wałbrzychu. WIOŚ prowadzi w Wałbrzychu ciągły pomiar zanieczyszczeń powietrza. Stacja zlokalizowana w centrum miasta (w odległości ok. 1 km od składowiska) nie zarejestrowała żadnych zmian poziomów stężeń mierzonych zanieczyszczeń. Natomiast z inicjatywy Wojewody Dolnośląskiego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadzi na terenie składowiska odpadów kolejną kontrolę - zweryfikowany zostanie sposób prowadzenia składowiska. Inspektorzy rozpoczną pracę 4 maja. Wojewoda i podległe mu służby oczekują, że wnioski z kontroli będą miały wpływ na postępowania prowadzone przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu w sprawie składowiska.

Jednocześnie Wojewoda zwrócił się do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o sprawdzenie, czy jest możliwe uchylenie pozwolenia na użytkowanie składowiska. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podkreśla, że w tej chwili nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców Wałbrzycha. Nadzór i kontrola sprawowane są na bieżąco”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiosna filmów w Sokołowsku

Książ w czasie wojny

Praca dla programistów w Wałbrzychu

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~gość z JG 21-04-2016 15:34
Jak wy sobie mieszkańcy Wałbrzycha na to pozwalacie żeby Was truli odpadami , a Wy to wąchacie...o zgrozo!!! Ładnieje Wasze miasto , tu taka wisienka na torcie!!!
~Limciu 21-04-2016 16:25
Ok. 8 rano odwoziłem córkę do szkoły, więc przy okazji, z ciekawości pojechałem na Podgórze zobaczyć co się dzieje. Było widać dużo białego "dymu", który szedł w stronę Jedliny-Zdrój, a nie centrum miasta. Stanąłem 50 m od bramy składowiska i nie było czuć żadnego smrodu, ale wieczorem chyba wiatr się zmienił, bo na Starym Zdroju, na dość wysoko położonym Placu Giedymina, coś rozpraszało światło lamp ulicznych (może to była mgła). Kilkaset metrów dalej (i niżej) - nie było takiego zjawiska. Jest całkiem prawdopodobne, że położna w centrum miasta i dużo niżej stacja pomiarowa - nie zarejestrowała żadnego zanieczyszczenia.
~Obietnica 21-04-2016 17:33
Dodajcie ze wojewoda jest z PiSu a nie PO. A co do goscia z JG popatrz sie co wy macie i robicie.
~żul 21-04-2016 17:53
Nie można "zagłaskać" problemu,bo każdy następny pożar może przynieść jeszcze gorsze skażenie środowiska.Czas dla Mobruku w Wałbrzychu już się skończył,na zawsze....
~xyz 21-04-2016 18:42
Przejeżdżając przez Wałbrzych widać obraz nędzy i rozpaczy jak z filmu ,,Sztuczki,, zniszczone kamienice ruiny,dzielnice gdzie za uśmiech można dostać w zęby, stagnacja,apatia i smród w grajdole pt,,walbrzych,,
~Janosik 21-04-2016 21:22
P. Szełemej Za brak nadzoru i podpalenie składowiska - co ogłosił wojewoda Zieliński - kto z zarządu Mobruku poniesie karę Ile wyniosły koszty akcji 17 jednostek straży pożarnej? Dlaczego nie można przenieść tych kosztów na Mobruk? Brak woli czy też w Wałbrzychu rządzi dalej PO-wska mafia ?
~smrodek 22-04-2016 3:00
Dlaczego dopiero 4 Maja bedzie kontrola? Kolesie posprzataja balagan i bedzie cacy.Politycy kryja ta sitwe z Mobruku !Gdzie Ziobro,Swieczkowski,Kaminski, farfocel Tomek? Gdzie Prokuratura ?
~jura 22-04-2016 6:51
Tylko partyzanci mogą wyplenić mobruk z naszego miasta.
~Do xyz 22-04-2016 10:02
Masz cos z glowa ? Pokaz miasto gdzie nie ma stsrych kamienic i jest super.
~Jerzy Jacek Pilchowski 22-04-2016 11:59
~Do xyz: W każdym mieście w którym ludzie dobrze zarabiają domy (itd.) remontują się "same". Dobrym przykładem tego jest NYC które kwitnie tam gdzie mieszkają ludzie którzy normalnie pracują i zarabiają. i nie przeczy wcale temu, tylko to potwierdza, część dzielnicy Bronx gdyż tam ludzie najczęściej nie pracują czyli nie zarabiają.
~Jerzy Jacek Pilchowski 22-04-2016 12:04
~smrodek: To, ze poważna kontrola tego składowiska zacznie się dopiero 4 maja jest ewidentnym skandale, - Licząć o zeszłorocznego pożary (pomijając nawet te wcześniejsze) jest to nawet więcej niż SKANDAL. Przypominam tylko, że Ziobro,Swieczkowski,Kaminski, itd., mają wpływ na te sprawy dopiero od kilku miesiecy, a POwscy aferałowie mieli na to wpływ przez WIELE lat.
~Jędrula 22-04-2016 12:05
W sprawie MOBRUKU jest to nic innego jak tylko zwykła walka na słowa i papierki a nie na czyny. Proszę przypomnieć sobie jak to Pan dr Roman SZEŁEMEJ pokazywał się z pismem i oznajmiał że już niedługo ten truciciel przestanie działać i truć nas Wałbrzyszan i okolice. I co ? i MOBRUK nadal robi to co robi i robił będzie. A władze wojewódzkie i Wałbrzycha jak dotychczas to tylko mogą sobie pogrozić paluszkami i obiecywać kolejne puste działania w tym kierunku. Do czasu kiedy MOBRUK będzie miał umowę i dobrych Radców Prawnych to będzie działał i truł nas dalej. To nie jest czas na OBIETNICE tylko trzeba skutecznie działać aby MOBRUK przestał prowadzić działalność na terenie Wałbrzycha. Nie obiecujcie czegoś czego sami nie możecie dokonać. A tylko puste gadanie niczego nie zmieni.
~emigrant 22-04-2016 12:30
Pomiar zanieczyszczenia powietrza jaki wykonuje sie w Walbrzychu nie obejmuje specjalnego badania np. obecnosci odmian rakotworczych pirenow albo cyjankow. Tam sie mierzy standardowe zanieszczyszcenia pod katem antysmogowym dotyczacych spalania wegla i spalin samochodowach ( CO,CO2 i NOX-y) Podczas pozaru powstaja setki zwiazkow bo skladuje sie tam setki roznych chemikaliow, nawet sam Mendelejew mialby problemy z analiza tego wszystkiego. O fruwajacym po Wabrzychu niewidzialnym golym okiem a smiertelnie niebezpiecznym azbescie, tez warto wspomniec. Jego tumany wzbijaja sie z rozgrzebywanego skladowiska. Wladza w takim przypadku zawsze uspokaja i obiecuje tak jak w czasie Czarnobyla, a ludzie udaja ze jest OK, bo w sumie -innego wyjscia nie maja. I na tym polega nasza tragedia.
~Do Pilchowskiego 22-04-2016 17:35
Jaki ty jesteś człowieku pusty, tak się składa że byłem w Nowym Yorku i wcale nie jest cudownie.
~emigrant 22-04-2016 21:02
Ja bylem prawie wszedzie w USA i Europie , ale Mobrukopodobnej atrakcji to nigdzie nie mieli. Ha! Walbrzych jest championem i unikatem, tak prezydent moglby napisac. Jedrula, to prawda: Mobruk ma najlepszych prawnikow-szachistow, ma swoj wywiad i konrwywiad. Ogrywa nasze panstwo, gmine i wojewodztwo jak chce. Nic tylko sie uczyc od nich. Moze jakies platne kursy by Mobruk dal? Ja bym chetnie zaplacil za skuteczne porady, a na pewno know-how maja dobry..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co słychać w Wałbrzychu?

Wałbrzych Centrum

Skromniej niż zwykle

Posprzątają Chełmiec

Posiedzi za cukierki i whisky