MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Woda – cudowna ciecz”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 19 grudnia 2018, 12:24
Autor: red
Fot. organizatorzy
Konkurs chemiczno – fizyczny pt. „Woda – cudowna ciecz”, dla uczniów 3 klas szkół gimnazjalnych oraz uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, odbył się w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu.

Była to druga edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem. W tej edycji brali udział uczniowie z 7 wałbrzyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniów 24 zmagało się z rozwiązywaniem zadań teoretycznych z fizyki i chemii o różnym stopniu trudności, część z nich miała formę zamkniętą, kilka otwartą oraz niektóre zadania były typu prawda-fałsz. Po części pisemnej konkursu wyłoniono 6 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Te sześć osób przystąpiło do drugiego etapu konkursu – doświadczenia fizyczne prowadzonego przez p. mgr Martę Młyńczyk. Etap drugi polegał na napisaniu sprawozdania z obserwacji doświadczenia: „Wyznaczanie ciepła właściwego wody”. Pozostali uczestnicy, w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie drugiego etapu oglądali doświadczenia chemiczne przeprowadzone przez uczniów klasy IV techniku o profilu grafiki i poligrafii cyfrowej pod opieką p. mgr Anny Talarczyk. Pomiędzy etapami dla uczestników oraz ich opiekunów przygotowany był poczęstunek.

Laureatami zostali:

I miejsce Wojciech Królikowski (PSP 26 opiekun mgr Tomasz Oracz),
II miejsce Oliwia Budka (PG 13 opiekun mgr Izabela Aniulis),
III miejsce Krzysztof Fluder (PG 13 opiekun mgr Izabela Aniulis)

Poziom rywalizacji był wyrównany. Uczestnicy i laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Konkurs „Woda – cudowna ciecz” zorganizowany został pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja, Poseł na Sejm RP Agnieszki Kołacz – Leszczyńskiej, Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Kuchciński nie zaszkodził

Radni będą głosować w sprawie referendum

Pogadanka w centrum

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~v7 19-12-2018 15:05
Taki wstęp do projektu, podnosimy ceny wody, bo Marciszów naciska
~Jan 20-12-2018 18:32
Woda nie jest Marciszowa tylko Skarbu Państwa, mądralo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dalej nie pojadą?

Wyłonili wykonawcę

Rola samorządu

Falstart Górnika

Popularny "Ceramik"