MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Włamał się do sanatorium, ale wpadł w ręce policji

Wiadomości: Wałbrzych/Szczawno-Zdrój
Piątek, 11 stycznia 2019, 6:41
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
40–letni wałbrzyszanin na początku listopada zeszłego roku włamał się do budynku jednego z sanatoriów w Szczawnie–Zdroju, skąd ukradł wartościowe przedmioty, m.in. elektronarzędzia.

Do pierwszego włamania doszło 6 listopada poprzedniego roku przy ul. Ofiar Katynia w Szczawnie-Zdroju. Tego dnia nieznany mężczyzna po wejściu do środka obiektu ukradł z niego elementy windy oraz 30-metrowy przedłużacz powodując straty w kwocie ponad 1200 złotych.

Policjanci piątego komisariatu oraz kryminalni wałbrzyskiej komendy ustalili sprawcę tego czynu i 7 stycznia tego roku w godzinach popołudniowych zatrzymali mężczyznę na ul. Lotników w Wałbrzychu. Następnie podczas czynności procesowych funkcjonariusze piątego komisariatu udowodnili 40-latkowi ponowną kradzież z tego samego obiektu, której dokonał on trzy dni po pierwszym zdarzeniu. 9 listopada poprzedniego roku z jednego z pomieszczeń sanatorium zginęły elektronarzędzia o wartości 5300 złotych. Skradzione mienie policjanci odzyskali i przekazali właścicielowi.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożyli stosowne wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
2
22%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Na zakazie i z narkotykami

Raport prezydenta

Lokale na sprzedaż

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Troll 11-01-2019 21:17
Po wyroku wyląduje też w "sanatorium". ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dolny Śląsk liderem

Oszustwo wytropione

Księgowość w kwarantannie

Utracili uprawnienia

Czekoladowy złodziej