MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

WKF ma już 9 lat

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 stycznia 2016, 10:40
Autor: red
Fot. organizatorzy
Wałbrzyski Klub Fotograficzny obchodzi swoje 9 urodziny.

W piątek 22 stycznia o godzinie 19:00 z okazji urodzin w Art Cafe POD PRETEKSTEM przy ul. Rycerskiej 1 odbędzie się wernisaż wystawy „BITWA NA ZDJĘCIA”. Nastąpi też rozstrzygnięcie plebiscytu LIDER WKF 2015 Foto-Kalendarz WKF 2016.
Jak co roku - w styczniu - Wałbrzyski Klub Fotograficzny obchodzi swoje urodziny. W bieżącym roku mija 9 lat od pierwszego klubowego spotkania, które w roku 2007 odbyło się w Galerii pod Atlantami.

Przez większość tych lat WKF miał swoją siedzibę w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury i z WOK-iem też zacieśniał współpracę - organizując wiele bardzo ciekawych spotkań - zapraszając w jego gościnne progi znakomite postacie świata fotografii. Równolegle - praktycznie od zawsze – WKF jest obecny ze swoimi projektami w Art Cafe Pod Pretekstem - żeby wymienić choćby ubiegłoroczne wystawy oraz czerwcowe warsztaty Mokry Kolodion.

Wystawy WKF zapraszane były m.in. do Freiberga oraz na Targi Sztuki I Rzemiosła (Targira). Z Biblioteką pod Atlantami WKF realizował duże projekty wystawowe, m.in. Modernistyczny Wałbrzych oraz PINHOLE DAY EXPO - wystawę podsumowującą wieloletnie plenery Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego w najpiękniejszych dolnośląskich zamkach i pałacach. W roku 2015 WKF wprowadził w życie projekt DOUBLE SET WKF - składający się z piątkowych spotkań z fotografami (WIECZÓR jednej fotografii) oraz niedzielnych foto spacerów (PORANEK zdjęciowy na szlaku) - na które w każdy trzeci weekend miesiąca zapraszani są wszyscy wałbrzyszanie. Spotkania odbywają się zarówno w Art Cafe Pod Pretekstem, jak i w nowej siedzibie WKF - na STAREJ KOPALNI. Od roku 2007 cyklicznie WKF realizuje największe przedsięwzięcie, prezentujące najważniejsze fotografie wałbrzyskiego środowiska artystycznego - TRIENNALE Fotografii Wałbrzyskiej. Już w listopadzie 2016 zaprezentowana zostanie kolejna jego odsłona – IV Triennale Fotografii Wałbrzyskiej.
Więcej ciekawostek i newsów na temat WKF znajdą Państwo na stronie - www.wkf.org.pl - oraz na FB - www.facebook.com/wkfoto

Od kilku już lat - na każde urodziny WKF - przygotowuje wystawę. Nie inaczej będzie i tym razem. Zapraszamy na zbiorową wystawę fotografii pt. „BITWA NA ZDJĘCIA” - która jest podsumowaniem całorocznego projektu klubowego. W wystawie udział biorą: HEFID Gwidon, KOSTRZEWSKA Joanna, KRZYŻANOWSKI Tomasz, MICHALAK Jarosław, POLIT Irena, PROROK Zbigniew, RAK Artur, RUPOCIŃSKI Tadeusz, SZABLIŃSKI Jordan, WASILEWICZ Tomasz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowość SILENTlive

Premiera w Lalkach

Intensywnie koło Tesco

Wystawa fotograficzna

Przyjedzie Duda

Festiwal odwołany

Projekt warty polecenia

Miasto broni strażników