MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Wizyta króla w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 26 marca 2010, 15:58
Aktualizacja: Sobota, 27 marca 2010, 9:16
Autor: Sven
Jerzy Szmajdziński – kandydat SLD na prezydenta Polski – odwiedził Wałbrzych
Fot. Krzysztof Żarkowski
W wałbrzyskiej siedzibie SLD odbyła się dzisiaj konferencja prasowa kandydata tej partii na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Jerzy Szmajdziński wystąpił w otoczeniu czołówki wałbrzyskiego SLD.

Na wstępie Marszałek Sejmu, nawiązując do swojej wizyty w wałbrzyskiej PWSZ, przypomniał zebranym dziennikarzom, że to za czasów rządów jego partii powstały Wyższe Szkoły Zawodowe, dzięki którym studia wyższe są dostępne dla ponad 120 tys. młodych ludzi. Zdaniem Szmajdzińskiego, w innych okolicznościach młodzi nie mieliby takiej możliwości. Wytknął rządzącym brak pomysłów na rosnące bezrobocie, zapominając jednocześnie o tym, że spory procent bezrobotnych to właśnie absolwenci tych szkół.

Poseł zaapelował do wyborców, by nie tolerowali szkodliwego monopolu partyjnego na najwyższych urzędach w państwie. Zrozumieliśmy, że Jerzy Szmajdziński nie daje szans na zwycięstwo swojej formacji w kolejnych wyborach parlamentarnych, bo w swoje wierzy jak najbardziej. W tym miejscu przypomniał słowa niemieckiego kanclerza Willego Brandta, według którego, pesymiści nie powinni zajmować się polityką. Optymizmu nie zakłócają mu także niskie notowania SLD. Szmajdziński uważa bowiem, że w wyborach prezydenckich najważniejszy jest człowiek, jego wrażliwość społeczna i osobowość.

Obecny na sali poseł Henryk Gołębiewski skrytykował prezydenta Piotra Kruczkowskiego za słowa: "...nikt nie zrobił tyle dobrego dla Wałbrzycha co ja." Dodał też, że deprecjonowanie osiągnięć lewicy jest zwyczajnie krzywdzące.
Rozwiane zostały także wątpliwości, co do kandydatury Dariusza Lendy na prezydenta Wałbrzycha. To, że radnego Lendy nie ma bez przerwy w mediach znaczy tylko tyle, że pracuje nie szukając rozgłosu, wykonując ciężką pracę wśród ludzi. Na reklamę własnej osoby przyjdzie czas we właściwym momencie kampanii wyborczej.

Na koniec Jerzy Szmajdziński pochwalił się, że dzięki licznym wyjazdom i wizytom w mniejszych ośrodkach, stał się królem mediów lokalnych i regionalnych.
Ostatnim akordem wizyty będzie zaplanowane na godzinę 16.00 spotkanie z wyborcami w Teatrze Lalki i Aktora.

Czytaj również

Trzaskowski kontra Duda

Miasto broni strażników

W Dolnośląskiem Duda z 39%, Trzaskowski z 32,5%

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~qwa 26-03-2010 16:26
taaaa teatr to dobre miejsce dla czerwonych marionetek.2%poparcia w wyborach prezydenckich dla szmajdzinskiego a lenda poparcie w granicy bledu statystycznego.tak trzymac sld,juz dosc namieszaliscie w kraju i w walbrzychu
~Xeno 26-03-2010 19:59
qwa! a ile do tej pory namieszał POPiS w Wałbrzychu nie mówiąc już o kraju (!) Wolę już "czerwone marionetki" od "czarnych"i
~oxo 26-03-2010 20:31
Notka widać, że pogardliwie napisana, zdjęcia też specjalnie dodane te mało udane.
~;< 26-03-2010 22:33
ahhh lewicowcy mieli już swój czas, szczególnie w Wałbrzychu... myślę, że lepiej już jak nic się nie dzieje niż ktoś rozkrada bezczelnie pieniądze, a potem odwołuje się od wyroku i w rzeczywistości go unika... mamy w końcu w Wałbrzychu duży wiadukt w "pseudo" obwodnicy... jednak tylko na fakturze i dokumentacji... ale to tylko cząstka przecież tych wszystkich wyczynów... więc jak ktoś już próbuje kogoś bronić niech się lepiej zastanowi co pisze... korupcja to pozostałość po komunie przypomnę...
~ 26-03-2010 22:34
oxo ty chyba slepy jestes,bo foty pierwsza klasa
~tang 26-03-2010 22:40
chyba chorzy jesteście następny ciemniak który obiecuje gruszki na wierzbie uwierzcie mu on ma racje
~benkk 26-03-2010 23:15
I Ławski oczywiscie wszedzie sie pcha,do fotek to na pierwszym miejscu ale by ludziom pomoc to pana wielkiego zgrywa,szczerze mowic to psuje opinie apnu Szmajdzinskiemu gdy tak blisko siedzi,czemu nie zaprosil szanownego goscia do swojej knajpy w szczawnie?czyzby za drogo? masakra!
~kokos 27-03-2010 14:33
trzeba byc niezlym naiwniakiem zeby wierzyc tym złodziejom won okradac sie nawzajem łapczywe mendy
~~ 27-03-2010 14:42
Wśród zebranych głównie ludzie starsi. Czy to nie jest symptomatyczne? Lewica nie kręci młodych.
~do Henia G. ze zdjęć !!! 30-03-2010 13:19
"Drogi" Heniu G (ze zdjęć) !!! Nie mieszaj, bo i tak z SLD i z PO nie wyjdzie Ci różowe tylko jeszcze bardziej czerwone ... więc lepiej wypier..... na emeryturę !!! Nic już więcej nie psuj..., bo już dosyć naknociłeś... Panie Złotousty !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski odwiedzi Wałbrzych

Przyjedzie Duda

Jacek C. na wolności

Duda w Wałbrzychu

Mogli zrywać czy też nie?