MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Witaj szkoło – moda kosztuje

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 28 sierpnia 2010, 11:45
Aktualizacja: 11:45
Autor: Dominika Krawczyk
Fot. Dominika Krawczyk
Na nic się zdały narzekania, wymówki i protesty. Mundurki znów wracają do szkół. Jednolite uniformy stają się charakterystyczne dla wybranych placówek. Jednak na rozpoczęciu roku szkolnego wciąż królują białe koszule i ciemne spodnie lub spódniczki. Wałbrzyszek sprawdza, ile będzie to kosztowało rodziców.

- Biała koszula dla chłopca kosztuje od 32 do 50 zł, dla dziewczynki około 40 zł. Sukienka typu „Princeska” to wydatek 55 złotych – informuje Anna Herman, sprzedawczyni w dziecięcym sklepie odzieżowym. - Obecnie zainteresowanie jest dużo większe niż jeszcze miesiąc temu, ale nie tak duże jak w zeszłym roku – dodaje.

Najbardziej poszukiwane są koszule i to nie tylko białe, ale też w prążki, pipetkę, z kieszonkami i bez. Te dla dziewczynek ozdobione są dodatkowo różnymi zakładkami, żabotami czy plisami. Mały elegant najczęściej potrzebuje także granatowej kamizelki i ciemnych spodni. Dziewczynki preferują tradycyjne, plisowane spódniczki lub czarne sukienki, z obowiązkową kokardą lub paskiem w talii.

Wszystko to kupić można w wałbrzyskich sklepach, pod warunkiem, że znajdziemy takie, które posiadają asortyment dziecięcy odpowiedni na taką okazję.
– Nie ma ich za wiele niestety – mówi ze smutkiem Iwona Miroszewska, mama 14-letniego Piotra. – A jeśli już są, to wybór jest naprawdę niewielki. Nie wiem dlaczego nikt nie myśli o takich chłopcach jak mój syn, który nie jest już dzieckiem, ale jeszcze nie jest dorosłym mężczyzną. Przecież oni też chcą się ładnie ubrać – przekonuje kobieta, na co dzień mieszkanka Świebodzic, która w poszukiwaniu koszuli dla syna, przyjechała do Wałbrzycha.

Na szczęście na co dzień dzieci korzystać będą z mundurków. Jest tylko jedno ale – ich ceny wahają się od 40 do nawet 100 zł. W przypadku posiadania więcej niż jednego dziecka w wieku szkolnym, może to być nie lada wydatek.
– Mundurek córki składać się będzie z bluzki granatowej z długim rękawem i czarnej, plisowanej spódniczki – wyjaśnia mama Marty, uczennicy piątej klasy szkoły podstawowej. – Jeszcze go nie zamówiliśmy, ale jego koszt to około 100 zł – tłumaczy.

Niestety z mundurkami jest tak jak z podręcznikami – za rok i tak trzeba będzie kupić nowy, bo dzieci wciąż rosną. Jest jednak wyjątek. Tym razem nie ma przeszkód, by koszulę „odziedziczyć” po starszym bracie. Bo te białe nigdy nie wychodzą z mody, dlatego kupując warto zainwestować w ponadczasową klasykę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kupili laptopy dla ZS

Otwierają przedszkola

Stara Kopalnia ma 250 lat

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 28-08-2010 16:07
Gdybym był w szkole, w której są obowiązkowe mundurki, to prędzej bym się powiesił niż go kupił i założył. Moim zdaniem to strata kasy. Nie dość, że ceny podręczników są kosmiczne, to jeszcze te chędożone mundurki, ja pierdzielę. Który idiota wprowadza takie rzeczy?
~Ina 28-08-2010 18:16
Ja miałam swojego czasu też mundurek ( 80 zł) skończyło się na tym, że ubrałam go może ze 3 razy jak już któryś nauczyciel się uwziął. W następnym roku szkolnym już nie był potrzebny i teraz wisi w szafie ;]
~Mariola 29-08-2010 13:02
Czy ktoś może podać nazwę sklepu, w którym zrobiono tą fotorelację? Z góry dziękuję;)
~Ania 29-08-2010 13:48
to stoisko na "Manhattanie":))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedszkolne dylematy

Życzenia dla pielęgniarek

Gra terenowa

Żłobek ponownie otwarty

Co słychać w Wałbrzychu?