MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Witacz, czyli kto da więcej

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 4 sierpnia 2010, 9:42
Aktualizacja: Piątek, 6 sierpnia 2010, 12:15
Autor: Sven
Ile kosztowało postawienie nowego witacza?
Fot. Krzysztof Żarkowski
Od kilku dni każdego przybysza wjeżdżającego do Wałbrzycha od strony Świebodzic, wita wielki napis „Wałbrzych”. Nad nim góruje nasz herb. W porze nocnej wszystko jest podświetlone. Każdy, nawet najbardziej zadumany kierowca, zauważy, że wjechał do Wałbrzycha.

Wokół całkiem gustownie urządzony klomb z kolorowymi kwiatkami, iglastymi krzaczkami i olbrzymimi wiklinowymi koszami, również pełnymi kwiatów.

Takie zagospodarowanie pętli autobusu nr 12 zapowiadał kilka miesięcy temu prezydent Kruczkowski. Pętla została przesunięta, a prace wykonał MZUK. I na tym można by całą sprawę zakończyć. Jedni pochwalą, inni zganią i tyle. W końcu wiele miast ma takie lub podobne „witacze”.

Pozostaje jednak kwestia kosztów. A raczej rozbieżności w tej sprawie. W informacji zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta widnieje kwota 180 tysięcy złotych, natomiast wczoraj w Radio Wrocław usłyszeliśmy sumę 400 tysięcy złotych.
Na pewno jest jakieś rozsądne wyjaśnienie tej rozbieżności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pobiegli z prezydentem

Badora w trasie

Kuchciński nie zaszkodził

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~Mateusz 4-08-2010 10:00
"Każdy, nawet najbardziej zadumany kierowca, zauważy, że wjechał do Wałbrzycha." To na pewno..ponieważ wjedzie na idealnie nierówną drogę..którą czuć od razu :) i wiadomo że to Wałbrzych..
~Józek 4-08-2010 10:32
Dlaczego osiem lat rządów pana Kruczkowskiego upłynęło pod znakiem marazmu i stagnacji? Przez ten okres nie wydarzyło się kompletnie nic, co dałoby się zauważyć. Dopiero pod presją wątpliwej reelekcji władze miasta przystąpiły do spektakularnych działań. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla Wałbrzycha byłyby wybory samorządowe przeprowadzane co dwa lata.
~Rebel Yell 4-08-2010 11:02
Czy witacz był juz poswięcony ?
~Ania 4-08-2010 11:53
Super bardzo mi się podoba. Róznica wg danych z Gazety Wrocławskiej to dodatkowy koszt nawierzchni skwerku. Całość 400 tys.zł , natomiast sam witacz 180 tys. zł. Cieszę się że coś się robi w Wałbrzychu. Nieważne kiedy czy w 2010 czy było to np 2008. Jóżkowi doradzam lecytynę skoro widzi tylko co dzieje się w bieżącym roku
~Kostucha 4-08-2010 12:13
no to Aniu powiedz co działo się w latach ubiegłych, bo ja również nie dostrzegam niczego
~stokrotka 4-08-2010 12:23
akurat sam "witacz" czyli litery składające się na nazwę miasta wraz z podświetleniem to kwota 29 300 zł, do tego zdochodzi zagospodarowanie całego terenu - zieleń, wymiana nawierzchni... i to daje kwotę niespełna 400 tys. zł.
~Rebel Yell 4-08-2010 13:34
"zagospodarowanie całego terenu - zieleń, wymiana nawierzchni... i to daje kwotę niespełna 400 tys. zł." Bog cie opuscil, czy nie masz kalkulatora ? Moze caly UM nie ma ni jednej sztuki ?
~ 4-08-2010 13:47
Wałbrzyszanie zasługują na lepszą promocję niż witacz. Dlaczego nie promujemy naszego miasta w innych miastach. Czy zamiast produkować smycze i rozdawanie ich mieszkańcom Wałbrzycha na festynach nie lepiej byłoby przeznaczyć tych pieniędzy na banery reklamowe w innych miastach?
custome 4-08-2010 15:31
Witacz, świetny. Powinien tak wyglądać cały Wałbrzych. Niestety nawet niewidomy wie, że wjeżdża do Wałbrzycha. Oczywiście po stanie nawierzchni. Aniu dołączam się do Kostuchy, z zapytaniem co nasz prezydent robił przez wszystkie lata kadencji. Według mnie, jest ZŁYM gospodarzem i chyba już nawet witacz mu nie pomoże w tej kadencji.
~ 4-08-2010 16:57
witacz świetny fajnie by było jak byście umieścili zdjęcie nocą :)
~Robsan 4-08-2010 19:07
Kruczkowski zostawia po sobie pamiątkę ( jedyną ). Mam nadzieję że następny prezydent Wałbrzycha zrobi o wiele, powtarzam o wiele więcej niż obecny. I mam nadzieję że nie będą to kolejne składowiska odpadów niebezpiecznych i rakotwórczych jak te na Podgórzu i przy ul. Beethovena. Kiedyś słyszałem taką opowiastkę pewnego jegomościa że gdyby go porwali gdzieś w Polsce i wozili go w bagażniku to od razu rozpoznałby że wjeżdża do Wałbrzycha. Ach, tak przy okazji to kolejna pamiątka po Kruczkowskim, przez tyle lat tylko łatał i nic więcej, a jak zrobili kawałek ulicy na gotowo to chełpił się tym jak tralala .
~StArt-a mnie sie krew gotuje 4-08-2010 20:21
No proszę jak sobie pięknie Czarny Piotruś zagospodarował podwóreczko, szkoda tylko, że tego miejskiego trawniczka w całości nie koszą tylko kawałeczek, który widać w ruchu z ulicy. A mnie - kawałek dalej - równie miejskie chaszcze, mało przez okno do domu nie wlezą, jak sobie ich sam nie skoszę. Pięknie mnie witają już z daleka. Tymczasem wybory za pasem, nie? Przypomoina mi się Bareja: Ty wiesz co my tym misiem robimy?My otwieramy oczy niedowiarkom ... i to nie jest nasze ostatnie słowo. Z drugiej strony ulicy powinien jeszcze stanąć "żegnacz", pod haslem "za tych co w Irlandii" ...
~litosci 4-08-2010 21:14
czytajac te komentarze mam wrazenie ze towarzystwo powinno dolaczyc do tych przed palacem prezydenckim. ta sama kategoria. pieniaczy i fanatykow. jak bardzo panstwo musza nienawidzic tego miasta??? krytukujecie kazda pozytywna zmiane, upolityczniajac kontekst. zalosne!!
~Realista 4-08-2010 21:25
Uważam, że remont kamienic na wjeździe i wyjeździe do/z Wałbrzycha byłby o wiele lepszym i pożyteczniejszym witaczem. Dodam jeszcze tylko, że kultura wymaga postawienia żegnacza - więc kiedy następny wydatek najbogatszego miasta w Polsce na owy żegnacz?
~super 4-08-2010 23:36
Jedlina Zdrój wydała 350 tysiecy zł. na plac zabaw dla dzieci a Wałbrzych 400 tysiecy na witacz !
~ 5-08-2010 1:36
Przyjezdnych witają kibole i dresy, ewentualnie żule, w bramach. Plus dziurawe drogi. Problemem Wałbrzycha nie jest tak naprawdę stan jego dróg, budynków, tylko jego mieszkańcy. Po mordzie można dostać za nic, wszędzie. W biały dzień, w nocy - bez różnicy. To samo z kradzieżami - dzień, noc, nie ma różnicy. Połowę mieszkańców do piachu i od razu miasto stałoby się bardziej przyjazne i kolorowe :)
~gosc 5-08-2010 11:10
Nie lepiej bylo by wziac przyklad z chociazby Jedliny i zamiast witacza wydac pieniadze na parki linowe, place zabaw dla dzieci, letni tor saneczkowy itp inwestycje? Po co nam baseny, lodowiska, kregielnie, w koncu podstawa jest logo miasta na dziurawym wjezdzie.
~StArt 5-08-2010 12:18
Był tam ktoś?Przyjrzał się porządnie, bo ja sobie obejrzałem. Zamiast porządnie to zrobić żeby było wizytówką, to umalowali i upudrowali nieboszczyka po prostu, postawili napisik i już. Ja nie jestem przeciwny witaczowi. Ja protestuję przeciwko warcholstwu, nieróbstwu i druciarstwo-sztukownictwu. Jak sobie robię wizytówkę to nie na papierze toaletowym,nie na kartonie po butach,zmazując gumką myszka poprzedni nadruk tylko zaczynam od przygotowania porządnego papieru. Tymczasem wystarczy sobie pojechać i obejrzeć jak to wszystko jest zrobione. Ja obejrzałem,bo widziałem jak to robili. Dziury jak były tak są, przystaneczek się rozpada z wolna w powietrzu, haszcze jak rosły tak je w sumie po wierzchu tylko zerwali zostawiając korzeniska, chodnik nadal taki że mozna sobie nogi połamać. Z ulicy wygląda niby dobrze, ale wjeżdżając autem raczej patrzysz żeby sobie kół nie pourywać, bo witają Cię przede wszystkim dziury.Tu trzeba pienić?Tak wygląda przed palacem prezydenckim.Ja tylko mogę poprzeć posty z powyżej (super i gość)
~Robsan. 9-08-2010 13:28
cytat powyżej napisany prze uzytkownika ~litości ??? :"czytajac te komentarze mam wrazenie ze towarzystwo powinno dolaczyc do tych przed palacem prezydenckim. ta sama kategoria. pieniaczy i fanatykow. jak bardzo panstwo musza nienawidzic tego miasta??? krytukujecie kazda pozytywna zmiane, upolityczniajac kontekst. zalosne!! " My, tak bardzo krytykujący wszystko ??? kochamy to miasto, czy nie zauważyłeś/aś/ ze w prawie każdym komentarzu pojawia się wątek dziurawych dróg, zniszczonych elewacji czy też źle zagospodarowanym terenów zielonych. Nie jest sztuką postawić byle Witacz i chełpić się tym. Czy nie lepiej za tak olbrzymie pieniądze ( mówi jest nawet o 400000 zł. ) wybudować dla dzieci place zabaw, jakieś boisko. Przecież dzieci i młodzież w Wałbrzychu nie mają co z sobą robić. Witacz owszem jest potrzebny, ale są inne, ważniejsze priorytety.
~StArt 10-08-2010 14:24
~Robsan. ! Ależ dzieci świetnie bawią się na "witaczu", sam wczoraj wieczorem widziałem ;-D Nooo, ciekawe czy jego trwałość jest porównywalna z trwałością przeciętego placu zabaw ... Dla mnie ten witacz jest baaaardzo dyskusyjny,choć samą inicjatywę doceniam ...
~no!!! 10-08-2010 15:07
i wreszcie pojawił się jakiś fajny komentarzyk rysunkowy do witacza, o tu: http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,5914, czy jak kto woli tu: http://www.walbrzyszek.com/lib/photo.php?id=33601&szer=445&typ=0&data=2010-08-10&kat=rysunek
~Wałbrzyszanka 10-08-2010 19:22
Większość komentarzy widocznie jest od od osób, które nie śledzą nic co w Wałbrzychu się dzieje... Tyle rzeczy ile poszło do przodu! małymi kroczkami ale idziemy. Mieszkańcy nauczyli się narzekać- takie nastawienie to porażka... Skoro tak tu źle, że tylko narzekacie może proponuję zmianę miejsca zamieszkania? Przez osoby, które ciągle narzekają na nasze miasto zyskujemy opinię najgorszego miasta...
~Wałbrzyszanin 10-08-2010 22:50
noooooo, a przez te które już wyjechały zyskujemy opinię lepszego ... Tymczasem - droga Wałbrzyszanko - właśnie te co śledzą, te co wiedzą - mają cokolwiek do powiedzenia, również w tonie krytycznym!!!
~MIESZKANIEC 11-08-2010 12:08
JA DODAM TYLKO TYLE, ŻE WCZORAJ JECHAŁEM KOŁO TEGO WITACZ OKOŁO 22 I JUZ SIE NAWET WITACZ NIE SWIECIŁ BO O DROGACH TO JUŻ PISAŁ NIE BEDE
~luz 2-09-2010 23:31
a park linowy w Jedlinie postawiła firma z Wałbrzycha wiec tak sie nie podniecajcie
~i co z tego??? 3-09-2010 8:23
Ja tam bym wolał, żeby to firma z Jedliny postawiła park linowy w Wałbrzychu - zamiast witacza. Podnieca Panie ~luz?
~łał 5-09-2010 12:54
!sie świeci!widziałem!piętkny!
~EROTOMAN GAWĘDZIAŻ 5-09-2010 12:55
TEEEEEE!LUZAK!A CIEBIE CO PODNIECA?
~wrocławiana 18-09-2010 0:25
ludzie, wałbrzych wygląda jak ugór, ruina, a przecież to takie piękne miasto!!! ten witacz jest żenujący, kto się nim zachwyca chyba naprawdę ma dość zaniżone potrzeby życiowe...
~walbrzych. dla was 16-04-2018 2:32
Witaj w czasach, w których dobro i czułość są oznaką słabości, a chamstwo i prostactwo uznanym sybolem bohaterstwa taki jest walbrzych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Referendum nie przeszło

Paralotniarz w szpitalu

Toyota Półmaraton

Spotkanie rowerowe

Muzyczna Sobota