MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Wiosenna dziesiątka dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny

Wiadomości: REGION
Środa, 27 marca 2019, 10:43
Autor: red
Fot. red
Robert Biedroń przedstawił listy kandydatek i kandydatów Wiosny do Europarlamentu z okręgu dolnośląsko–opolskiego.

- Dzisiaj polska polityka potrzebuje zmiany, potrzebuje odnowy i świeżości, potrzebuje ludzi kompetentnych i wykształconych, znających, w przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego, Unię Europejska – mówił Robert Biedroń lider Wiosny, przedstawiając we wtorek, na wrocławskim Rynku kandydatki i kandydatów tego ugrupowania do Europarlamentu z okręgu dolnośląsko-opolskiego. - Mogę z całym sercem zaświadczyć, że zarówno Krzysztof Śmiszek, którego przecież dobrze znam, jak i pozostałych dziewięć ,,jaskółek” w tej drużynie, to ludzie wyjątkowi, kompetentni, którzy gdzie, jak gdzie, ale w Brukseli na pewno się odnajdą.

Robert Biedroń powiedział również, że pośród postulatów Wiosny, które jego ugrupowanie chce realizować w Parlamencie Europejskim jest ten, aby środku unijne były dystrybuowane w sposób bardziej bezpośredni – poprzez samorządy, czy organizacje pozarządowe, które ponieważ są bliżej ludzi, lepiej wiedzą, jak je najlepiej zagospodarować. Nie poprzez instytucje rządowe, czy ministerstwa, które nie bardzo wiedzą, co dzieje się np. na Dolnym Śląsku, Wrocławiu, Opolu czy Świdnicy.

Listę kandydatek i kandydatów Wiosny do Parlamentu Europejskiego z okręgu 12, czyli dolnośląsko-opolskiego otwiera dr Krzysztof Śmiszek - doktor nauk prawnych, ekspert praw człowieka, działacz społeczny, publicysta, były urzędnik administracji rządowej, ekspert z zakresu praw człowieka, prawnik międzynarodowych organizacji działających w obszarze prawa antydyskryminacyjnego i europejskiego. – Jako członek Parlamentu Europejskiego będę walczył oto, aby instytucje europejskie, wreszcie skutecznie zaczęły pilnować wszystkich naruszeń praworządności, praw człowieka, nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach Unii Europejskiej, które tych standardów nie przestrzegają – mówił Krzysztof Śmiszek.
– Chcę angażować się mocno w ochronę konsumentów, bo jednostka, konsument jest zawsze na słabszej pozycji w zderzeniu z wielkimi firmami, wielkimi korporacjami. A Polki i Polacy zasługują na taka ochronę. Jako człowiek nauki marzę o tym, aby Wrocław i Opole – silne ośrodki akademickie, stały się zagłębiami innowacyjności i nauki europejskiej. Będę zabiegał także o wzmocnienie infrastruktury kolejowej na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Jest to ważne także w kontekście walki ze smogiem. – Jednym z rozwiązań tego problemu jest m.in. rozwój komunikacji zbiorowej – tłumaczył kandydat nr jeden na ,,europejskiej” liście Wiosny.

Krzysztof Śmiszek przedstawił również pozostałe dziewięć osób, które wraz z nim kandydują do PE z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Są to:

Katarzyna Lubiniecka-Różyło - Wrocław
Szymon Chojnowski - Świdnica
Izabela Migocz – Kędzierzyn-Koźle
Michał Syska - Wrocław
Marta Lempart - Wrocław
Jarosław Pilc - Opole
Katarzyna Odrowska - Legnica
Natalia Zatka – Jelenia Góra
Mariusz Kotarba – Wałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pomnik Smoleński

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Ulga za bioodpady

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Minister w Wałbrzychu