Białystok: Winiarski triumfuje

Czwartek, 16 września 2010, 13:27
Aktualizacja: Piątek, 17 września 2010, 13:02
Łukasz Winiarski ma szansę wygrać cały cykl
W Białymstoku odbyła się czwarta edycja zawodów MTB Cross Country Vacansoleil Grand Prix MTB. Świetnie spisał się kolarz Jamy Wałbrzych Łukasz Winiarski, który wygrał w swojej kategorii wiekowej.

W Białymstoku klub Jama Wałbrzych reprezentowało czterech kolarzy.

Młodzicy Łukasz Winiarski i Mateusz Banaś mieli do pokonania trasę o długości 12,2 km. Od początku tempo w wyścigu nadawał Łukasz Winiarski. Winiarski wytrzymał kondycyjnie wyścig i linię mety minął jako pierwszy. Dopiero 8 sekund za zwycięzcą przyjechał lider klasyfikacji generalnej Jakub Zamroźniak. Drugi z wałbrzyszan Mateusz Banas ukończył wyścig na 13. miejscu. Po tym sukcesie Winiarski traci w klasyfikacji generalnej do Zamroźniaka zaledwie 4 punkty i o końcowym triumfie w kategorii młodzików zadecydują ostatnie zawody, które zostaną rozegrane w Szczawnie-Zdroju już w najbliższą sobotę.

W wyścigu młodziczek na starcie stanęła Patrycja Piotrowska. Na trasie o długości 6 km nasza zawodniczka radziła sobie bardzo dzielnie. Zwyciężyła Monika Rapacz, a Piotrowska przyjechał na 6. miejscu i w klasyfikacji generalnej jest również szósta.

O dużym pechu może natomiast mówić Łukasz Szymczuk, który z powodu awarii roweru nie ukończył startu, a to oznacza dla zawodnika Jamy, że w klasyfikacji generalnej spadł na 16. miejsce.