MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Wieści ze Starej Kopalni

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 27 lipca 2020, 8:39
Aktualizacja: Wtorek, 28 lipca 2020, 8:44
Autor: red
Fot. organizatorzy
W miniony weekend każdy mógł znaleźć coś dla siebie wśród wydarzeń w Starej Kopalni
w Wałbrzychu – piątkowy wernisaż wystawy Takis’a Makandasisa, sobotnie Nocne Zwiedzanie oraz pierwsza Rodzinna Niedziela. Natomiast Ci, którzy spędzają urlop w mieście partnerskim Wałbrzycha – Jastarni, mogli odwiedzić stoisko promocyjne Wałbrzycha.

W piątek, późnym popołudniem, w galerii budynku B10 w Starej Kopalni rozpoczęło się otwarcie wystawy Mój Świat-malarstwo autorstwa Takis’a Makandasisa – wałbrzyskiego artysty pochodzącego z greckiej rodziny. Jego największą pasją od najmłodszych lat jest malarstwo. Najchętniej maluje architekturę i pejzaże. Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem, w wydarzeniu uczestniczyła liczna grupa odbiorców. Wystawę uroczyście otworzyli artysta Takis Makandasis, pani prezydent Wałbrzycha dr Sylwia Bielawska, dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik oraz kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej Piotr Micek. W trakcie wernisażu artysta przekazał dyrekcji Starej Kopalni obraz przedstawiający instytucję. Wystawę w przestrzeniach Starej Kopalni można oglądać bezpłatnie do końca września.

W sobotni wieczór kolejna grupa wyruszyła na Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z pracami górniczymi. Jest to znakomita zabawa połączona ze zdobywaniem wiedzy o pracy górników. Od końca czerwca ten rodzaj zwiedzania organizowany jest cyklicznie w każdą sobotę – ze względu na rosnące zainteresowanie taką formułą Stara Kopalnia zaprasza na Nocne Zwiedzanie także w każdą sobotę sierpnia (najbliższy termin już w tym tygodniu – 1 sierpnia). Wydarzenie skierowane jest do uczestników powyżej 10-go roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona – bilety i szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.starakopalnia.pl.
26 lipca odbyła się pierwsza w okresie wakacji Rodzinna Niedziela. Uczestnicy mogli skorzystać z zajęć edukacyjnych Szychta Fuksów – pierwsza zmiana młodych górników, podczas których mogli poznać lepiej specyfikę pracy górnika oraz z warsztatów ceramicznych. Na kolejną Rodzinną Niedzielę Stara Kopalnia zaprasza 30 sierpnia. Od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia edukacyjne i gry terenowe w ramach oferty „Wakacje w Starej Kopalni”, z kolei w każdy dzień tygodnia instytucja zaprasza do Centrum Ceramiki Unikatowej na warsztaty z kalkomanii i tworzenia małej formy rzeźbiarskiej. Szczegóły oferty i warsztatów znajdują się na stronie Starej Kopalni.

W tym tygodniu Stara Kopalnia organizuje dla najmłodszych uczestników zajęcia „Bajtel w Kopalni – Harmonia, kształty, dźwięki i kolory”. Są to warsztaty sensoryczne skierowane do maluchów w przedziale wiekowym 0-2 oraz dla ich rodziców. W tej edycji „Bajtla w Kopalni” mali odbiorcy zwiedzą wystawę fotografii „Harmony” autorstwa Marcina Ryczka, skupią się na pojęciu harmonii i wędrując po wystawie stworzą coś wyjątkowego bazując na kolorach czerni i bieli. Warsztaty odbędą się 30 lipca – do wyboru są dwa wejścia: o godzinie 9.00 i 16.00. Liczba miejsc jest ograniczona – bilety dostępne są na stronie internetowej obiektu.
W najbliższy weekend na terenie Starej Kopalni odbędzie się VIII Międzynarodowy Wałbrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych „Śladami Księżnej Daisy.” Szczegóły znajdują się na stronie organizatora Moto-Weteran Wałbrzych.

W dniach 23-26 lipca Stara Kopalnia wraz z Urzędem Miasta, Muzeum Porcelany, Palmiarnią oraz Zamkiem Książ promowała ofertę turystyczną Wałbrzycha w mieście partnerskim Jastarnia. Na stoisku promocyjnym każdy zainteresowany mógł uzyskać wiele informacji o Wałbrzychu i Dolnym Śląsku oraz otrzymać materiały atrakcji turystycznych regionu. Dodatkowo prowadzone były konkursy z nagrodami oraz warsztaty artystyczne, z których korzystały zarówno dzieci, jak i dorośli. Zainteresowanie Wałbrzychem i jego szeroką ofertą turystyczną było ogromne – codziennie stoisko odwiedzali turyści zainteresowani informacjami o mieście, ale i o całym regionie. Partnerami stoiska był Biuro Promocji i Obsługi Ruchu Turystycznego w Jastarni, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Merida oraz Śnieżka ZPC. W ten sam weekend Stara Kopalnia promowała swoją ofertę w wałbrzyskiej Palmiarni, a wspólnie z Muzeum Porcelany w Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.

Do końca września trwa akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany – kupując bilet na zwiedzanie jednego obiektu otrzymujemy zniżkę w wysokości 10% w drugiej instytucji. Oba muzea znajdują się w centrum Wałbrzycha więc jest to idealna opcja na jednodniowe zwiedzanie miasta.

Zwiedzanie Starej Kopalni odbywa się codziennie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00, w soboty i niedziele o godzinie 17.00). Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem o pełnych godzinach. Wymagana jest osłona ust i nosa, na terenie obiektu znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym. Bilety oraz regulamin zwiedzania dostępne są online na stronie internetowej instytucji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
4
44%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Spektakl w promocyjnej cenie

Wystawa otwarta

Zmiany na Kosynierów

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Pała Wodza 27-07-2020 10:09
Wieści że starej kopalni, to Jak wieści z Sobiecina.O niczym.
~roś 27-07-2020 10:19
A fotografii chyba pińset.
~benken 17-08-2020 19:19
do: ~roś (10:19)
Pińset pińć!;}
~Edwin 27-07-2020 10:45
Kiedy zawody w wyścigach żółwi w starej kopalni? Mam nadzieję, że będzie relacja live PPV i każdy z uczestników otrzyma statuetkę naszego jedynego brodacza wykonaną z przetworzonej masy papierowej, zgodnie z wytycznymi zielonego ładu.
~gohciu 27-07-2020 11:25
Niech sobie te "kagańce" na cztery litery naciągną. Raz tak, raz siak. Mają- nie mają- mają. W zależności od ważności...
~ 27-07-2020 11:34
do: ~gohciu (11:25)
Zapytaj PiSu jak to jest z tym wirusem, z tymi maskami
~wyPAD platfusiarnio!:) 27-07-2020 12:48
do: ~ (11:34)
Zapytaj Sławomira N. jak się kieruje zorganizowaną grupę przestępczą będąc w PO.
~Wydra 31-07-2020 22:15
do: ~wyPAD platfusiarnio!:) (12:48)
Informacji może zasięgnąć też w obecnym Ministerstwie Zdrowia, sporo nauczyć się można od szefa NIK, premiera , czy nawet od prezydenta jak rozpisuje się delegacje na prywatne wyjazdy iTD!
~Teierdzę że 27-07-2020 12:04
Cena biletu 28zł od 1 osoby dorosłej jest zbyt wygórowana.
~racjonalizator 27-07-2020 12:12
Gdyby zlikwidować starą kopalnię to rodziny włodarzy nie miałyby posad.
~D... 27-07-2020 19:57
Czy razem podsumowując te wszystkie imprezy: zebrało się tam 1000 osób? Albo może chociaż 500? Ile jeszcze szmalu miasto utopi w tej studni bez dna? Dla kogo to wszystko jest robione, skoro mieszkańców to nie interesuje?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nadchodzi Wieniawski

Zalewski i Gadowski

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Pamiątkowa tablica

20–lecie krzyża