MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Wiersze Ludwika Kerna w Melafirku

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 6:45
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W czwartek Przedszkole ,,Melafirek" w Czarnym Borze zorganizowało po raz kolejny Konkurs Recytatorski z cyklu ,,Polscy poeci dzieciom".

W tym roku został wybrany poeta Ludwik Jerzy Kern i to jego wiersze recytowali uczestnicy konkursu. Konkurs po raz pierwszy odbył się w auli Centrum Kultury, a maluchy starowały w trzech kategoriach wiekowych: dzieci 3-4 letnie, dzieci 5-6 letnie, dzieci z klas I-III. Do udziału w konkursie, oprócz wychowanków czarnoborskiego przedszkola zgłosiły się dzieci z Miejskiego Przedszkola w Mieroszowie, Szkoły Filialnej w Witkowie, Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze. W przedszkolu gościli także jak co roku podopieczni ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących i Niedosłyszących w Nowym Siodle. Gościem specjalnym był wójt Adam Górecki, który rozpoczął zmagania gratulując wszystkim dzieciom odwagi i pasji i życzył uczestnikom dobrej zabawy.

Występy oceniała komisja konkursowa w składzie: Renata Chruszcz - zastępca wójta, Anna Dziewit - dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze, Edyta Śpiewak - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Grzegorz Łuczko- dyrektor Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Celem konkursu jest propagowanie pracy nad czystą i wyraźną wymową dzieci; kultura żywego słowa stawiana na zdrowym fundamencie, na przygotowanym i skorygowanym aparacie mowy; rozbudzanie zainteresowania literaturą i poezją dla dzieci polskich autorów.

Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy oraz upominki. Dla uczestników konkursu i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców przedszkolaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie można handlować w niedzielę?

Koronawirus wciąż obecny

Zdalne obrady

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~an mar 18-04-2016 22:39
Wspaniałe dzieciaki!
~borówno 20-04-2016 6:38
nie ma imprezy w gminie, na której nie byłoby 'gościa specjalnego' :) strach zrobić większe imieniny.
~GEN 20-04-2016 11:08
Ładna uroczystość, a dzieci wspaniałe, byłem widziałem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Raport prezydenta

Co słychać w Wałbrzychu?

Zagłębie wznawia treningi

Poszukują sekretarza

Wałbrzych Centrum