MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Większa liczba studentów będzie mieć szansę na stypendium prezydenckie

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 października 2011, 10:34
Aktualizacja: 14:43
Autor: Sven
Fot. Sven
Już nie tylko studenci wałbrzyskich uczelni będą mogli ubiegać się stypendium Prezydenta Miasta Wałbrzycha, ale także studiujący na dowolnej uczelni w kraju.

29 września rada miejska przyjęła uchwałę w sprawie udzielania i wysokości stypendiów Prezydenta Miasta Wałbrzycha za osiąganie wysokich wyników w nauce dla studentów studiów stacjonarnych wyższych uczelni mających siedzibę lub filię w Wałbrzychu.

Uchwała nie pozwalała na udzielanie stypendiów studentom, którzy są mieszkańcami Wałbrzycha, ale studiują w innych miastach. Taki zapis został zakwestionowany przez nadzór wojewódzki.

Obecnie stosowny paragraf uchwały będzie mieć brzmienie:

„Uchwała określa zasady udzielania i wysokości stypendiów Prezydenta Miasta Wałbrzycha za osiąganie wysokich wyników dla studentów jednolitych studiów magisterskich oraz studiów I lub II stopnia będących mieszkańcami Wałbrzycha i studentów nie będących mieszkańcami Wałbrzycha, ale studiujących na uczelniach mających siedzibę lub filię w Wałbrzychu”.

Taki zapis powoduje, że liczba ubiegających się o stypendia prezydenckie może wzrosnąć. Nie oznacza to jednak, że wzrośnie liczba stypendystów. Budżet w tym punkcie nie jest zbyt obfity i nie zanosi się, aby najbliższa przyszłość miała przynieść korzystne zmiany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Walimska Jesień

Diagnosta Roku

Wałbrzych za KO

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~halo 20-10-2011 10:49
wstęp do artykułu ma się nijak do przytoczonego paragrafu ;]
~ 20-10-2011 10:50
jak ktoś kto studiuje w Warszawie wykaże pracę na rzecz miasta Wałbrzycha?? czy ktoś tu się pomylił...
~ 20-10-2011 11:15
a co ze zdolnymi z poza Wałbrzycha? To skandal, bo zamiast póbować te osoby zagospodarować i ściągnąć do miasta to wspiera się tych którzy i tak stąd uciekną :)
~ 20-10-2011 20:20
Szelemejek chyba więcej ostatnio wydał z UM na rozmowy telefoniczne niż to co dał na stypendia. Jałmużny nie wezmę i w twarz mu to powiem przy kamerach, jak pójdę po odbiór tej zapomogi...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana organizacji

Pola Nadziei

Nobel dla Tokarczuk!

Zrezygnujcie z plastiku!

Centrum Uśmiechu