MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wieczór muzyczny z Głuszycką Orkiestrą Dętą

Wiadomości: Głuszyca
Wtorek, 24 listopada 2015, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 28 listopada 2015, 10:08
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Utwory country, muzykę filmową i marszową można było usłyszeć na koncercie Głuszyckiej Orkiestry Dętej w niedzielę 22 listopada o godz. 17.00 w sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury.

Głuszycka Orkiestra Dęta ubogaca swoim akompaniamentem lokalne wydarzenia kulturalne i gminne uroczystości. Została reaktywowana w roku 2014 r. W skład zespołu wchodzą osoby w różnym wieku - od lat 14 do lat 83. Są to zarówno dojrzali artyści, jak i absolwenci oraz uczniowie szkół muzycznych, którzy pod kierunkiem kapelmistrza Eugeniusza Lecia oddają się pasji wspólnego tworzenia muzyki. Kapelmistrz prowadzi próby orkiestry dwa razy w tygodniu w budynku głuszyckiego Centrum Kultury.

Członkowie orkiestry w czasie niedzielnego wieczoru zagrali na trąbkach (Katarzyna Orłowska-Szmanda, Anna Fiedorow-Buchowiec, Henryk Szewczuk, Krzysztof Lewkin, Orest Buchowiec, Dariusz Michałowski, Artur Gołda), na puzonach (Magdalena Lewicz, Rafał Przybyła), na saksofonach altowych(Natalia Janik, Bogusław Sokołowski, Ernest Buchowiec, Rafał Grzybowski), na saksofonach tenorowych (Tadeusz Janik, Bogusław Wojtynia), na gitarze basowej - Ryszard Ogorzelec, na fagocie - Daniel Jabłonowski, na instrumentach perkusyjnych takich jak bęben wielki - Mieczysław Gorzała, werbel - Aleksander Gorzała, żele - Stanisław Pawłowski, Sebastian Małachowski. Na barytonie zagrał prowadzący koncert Eugeniusz Leć.

Występ orkiestry zakończył się owacjami publiczności na stojąco i bisami. W imieniu samorządu gminnego i mieszkańców piękny kosz kwiatów wręczyli muzykom z orkiestry głuszyccy radni Janusz Rech i Mirosław Żołopa. Za wspólnie spędzony niezwykły wieczór muzyczny serdecznie dziękuje przybyłym dyrektor Centrum Kultury-MBP Monika Rejman.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przyjdź na koncert

Obchodzili rocznicę

Uczniowska wystawa

Kamieniecka oddana

Disco rządzi!

Zrezygnujcie z plastiku!

Nietuzinkowa postać

Niepewny los basenu