MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Więcej trenujących

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Piątek, 15 maja 2020, 6:31
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2020, 8:31
Autor: JAZ
Fot. archiwum
W III etapie znoszenia obostrzeń, zmiany dotyczyć będą również obiektów otwartych. Oznacza to, że więcej ludzi będzie mogło brać udział w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu.

Zmiany obejmą takie miejsca jak stadiony sportowe, boiska otwarte i półotwarte (szkolne, wielofunkcyjne, typu Orlik), infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych i lotniczych, skocznie narciarskie, otwarte tory łucznicze, otwarte tory wrotkarskie, otwarte tory kolarskie (w tym do kolarstwa górskiego), otwarte obiekty do paintballa, otwarte tory rolkowe, otwarte skateparki, otwarte tory gokartowe, będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów.

W przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit osób będzie wynosił 22 osoby oraz 4 trenerów. Pełnowymiarowe boisko będzie mieć możliwość podzielenia na dwie odrębne części, gdzie każda z nich będzie mogła pomieści 16 osób i 3 trenerów. Dzieląc płytę należy wyodrębnić 5-metrową strefę buforową.

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa należy pamięta, że:

„Przebywając na obiektach o charakterze otwartym, należy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu społecznego, obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), weryfikacji uczestników (zgłoszenie do zarządcy liczby osób wchodzących na obiekt), dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt czy korzystaniu z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcji po każdym użyciu. Zarazem nadal nie będzie możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).”

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Giełda Minerałów

Długosza wyremontowana

Dzicy lokatorzy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~marek123456 15-05-2020 10:56
hhha ale sciema w wałbrzychu np na stadion kusocinskiego na piaskowej górze i tak niemozna wejsc bo wladca i krol ciemnosci romek niepozwala. Bardzo dziwna sprawa bo w swiebodzicach i okolicznych wioskach mozna grac bez problemu w pilke

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co lepsze wanna czy prysznic – 5 czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze

Przelew dla Wałbrzycha

Problemy Aqua Zdroju

Zabrzmiał blues

Nowy naczelnik