MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Więcej studentów dostanie stypendia

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 października 2011, 14:35
Aktualizacja: 19:47
Autor: PAW
Fot. PAW
Roman Szełemej podjął decyzję, że stypendia będzie otrzymywać większa grupa studentów szkół wyższych.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Wałbrzych, w trybie szczególnym do obrad został włączony punkt mówiący o „zasadach udzielania i wysokości stypendiów przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha za osiągniecie wysokich wyników w nauce dla studentów studiów wyższych uczelni mających siedzibę lub filię w Wałbrzychu”.
- Spotkałem się z przedstawicielami wszystkich wyższych uczelni funkcjonujących w naszym mieście i stąd konieczność teraz podjęcia tej uchwały – mówi Roman Szełemej. – Chodzi nam głównie o to, by liczba studentów otrzymujących stypendia była większa niż dotychczas.

Do tej pory na stypendia za wybitnie wyniki w nauce z reguły mogło liczyć 7-10 osób. Teraz ustalenie nowych zasad pozwala na udzielenie stypendiów około 20 studentom. Jak mówi Roman Szełemej, stypendia mają spowodować, że ci najbardziej utalentowani studenci nie będą zaraz po ukończeniu studiów opuszczać naszego miasta. A w ostatnich latach było to niemal regułą. Prezydent chce, by osoby, które będą otrzymywały stypendia w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie, były zobowiązane do pozostania w Wałbrzychu i pracy na rzecz miasta przez okres trzech lat po zakończeniu studiów.
- Demografia powoduje, że w najbliższych latach liczba studentów spadnie o nawet 30 procent. Dlatego musimy dbać o tych studentów, którzy uczą się w naszym mieście i te stypendia mają ich motywować do pracy – mówi prezydent Szełemej.

By relacje na linii Urząd Miasta – studenci układały się bez zastrzeżeń, prezydent Roman Szełemej powołał społecznego pełnomocnika prezydenta do spraw studiów wyższych. Funkcję tę będzie pełnił profesor Jerzy Detyna. Został on powołany na stanowisko pełnomocnika na rok.

Czytaj również

Dzień przedszkolaka

Dzień edukacji

Nietuzinkowa postać

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 3-10-2011 14:59
Pan Jerzy Detyna......kolejna osoba z kręgu Kruczka. Oto jak powoli wypełniają się stanowiska kolesiami.
~;];];] 3-10-2011 15:31
SPOŁECZNEGO kolesiu;];];]
~ 3-10-2011 15:41
To jest "funkcja społeczna", czyli za friko. Warto by docenić angażowanie się w działalność społeczną, a nie krytykować.
~rzetelny 3-10-2011 17:05
i dokładnie, a Pan Detyna z pewnością dobrze wypełni powierzone obowiązki.
~ 3-10-2011 18:06
I znowu zdolni z innych miast nic nie dostaną. Żal.
~ 3-10-2011 18:29
Śmieszny jesteś myśląc, że to stanowisko społeczne. Naiwniak
~;D 3-10-2011 22:34
a TY Śmieszny w panią Zalewską się już nie baw i nie prześwietlaj tak wszystkiego;D
~ 4-10-2011 11:17
i dobrze, że prześwietla. Pieniądze publiczne to nie prywatna połajanka i jak będzie trzeba to wszystko się będzie sprawdzać !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyraźnie na PiS

Nobel dla Tokarczuk!

Inauguracja WSZiP

Obchodzili rocznicę

Nauczyciele docenieni