MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Więcej motocyklistów

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Niedziela, 31 maja 2020, 10:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 8:46
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Okres wiosenny to czas kiedy motocykliści poruszają się po drogach naszego miasta oraz regionu. Wałbrzyscy policjanci przypominają użytkownikom tego środka komunikacji, że muszą oni pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w trakcie zdarzenia nie trudno u nich o poważne obrażenia ciała.

Policjanci przypominają, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 150 złotych. Nie dotyczy to oczywiście motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscach do tego dozwolonych.

Apelujemy po raz kolejny również do użytkowników samochodów, aby przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy zawsze zachowali ostrożność i za każdym razem spoglądali w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obu stronom przypominamy, że każdy kierujący ma obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Absolutorium dla burmistrza Jedliny

13–latek za kierownicą

Dlaczego warto włączyć do swej diety buraki?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 31-05-2020 17:10
dawcy organow
~Fliper 2-06-2020 8:09
Przyszła wiosna -będą warzywa...
~Motocyklista 2-06-2020 9:23
Jakie to polskie... "dawcy organow", "Przyszła wiosna -będą warzywa..." Ludzie, naprawdę dopada nas takie wypranie z empatii??!! I od razu odpowiem - nie bronię nikogo. Wśród użytkowników wszystkich pojazdów trafiają się debile, bez znaczenia czy to motocyklista, tirowiec czy zwykły amator jazdy samochodem. Przepisy są dla wszystkich. Pozdrawiam. LWG

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mierzą prędkość

PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Biwak Survivalowy

Duda w Wałbrzychu