MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 29 maja
im. Magdaleny, Urszuli

Więcej łóżek

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 września 2019, 17:22
Aktualizacja: Sobota, 21 września 2019, 8:49
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Wałbrzyskie Hospicjum im. Jana Pawła II wzbogaci się o 6 nowych miejsc, których utrzymanie będzie rocznie kosztować około 720 tysięcy złotych.

W związku z tym, że miejsca opłacane będą również w ostatnich miesiącach obecnego roku, kontrakt Hospicjum z Narodowym Funduszem Zdrowia opiewać będzie na kwotę 900 tysięcy złotych.
- To szczególny dzień. Do tej pory mieliśmy w Hospicjum 12 łóżek finansowanych przez NFZ. Pozostałe były łóżkami określanymi mianem nadwykonania. Dzisiejsze porozumienie daje nam bufor bezpieczeństwa. Nie będziemy musieli bać się, że coś nas przerośnie. Te łóżka są już opłacone, to zaś sprawi, że spokojnie możemy myśleć o rozbudowie Hospicjum – mówi szefowa Hospicjum Renata Wierzbicka.

Dyrektor wrocławskiego oddziału NFZ Łukasz Sendecki zaznaczył, że prośba o dofinansowanie wałbrzyskiego Hospicjum została pozytywnie zaopiniowana, między innymi ze względu na swoją infrastrukturę, lokalizację czy szeroki zakres świadczenia usług.
- Do końca bieżącego roku na utrzymanie tychże nowych miejsc, Hospicjum otrzyma 180 tysięcy złotych. W przyszłym roku kolejne 720 tysięcy – mówi Łukasz Sendecki

Ma to być początek do większej rozbudowy Hospicjum, które pozwoli placówce na jeszcze większą pomoc osobom potrzebującym takiego wsparcia.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tunel w Szczawnie

Toyota Półmaraton Wałbrzych odwołany

Wałbrzych Centrum

Wracają połączenia

Nie będzie cięć w sporcie

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Raport prezydenta

Materace sprężynowe dla dwojga – jaki wymiar materaca będzie właściwy dla pary?