MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Weź udział w koncercie „Głosy dla Hospicjum”

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 14 października 2011, 12:17
Aktualizacja: 12:18
Autor: PAW
Fot. red
Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu zaprasza wałbrzyszan do uczestnictwa w koncercie uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki „Głosy dla Hospicjum”.

Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 października o godz. 16.00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju. Wstęp wolny.

Wałbrzyskie Hospicjum prowadzi w tym roku po raz kolejny akcję „Hospicjum to też życie”. Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem „Podaruj swój czas”. Akcja została zainaugurowana 5 października i potrwa do 31 grudnia bieżącego roku, a poświęcona jest rozwojowi wolontariatu wśród osób dojrzałych, powyżej 50. roku życia.

Kampania zaczęła się 5 października od festynu przy Hospicjum. Założone zostało żonkilowe poletko. Na 16 października zaplanowany jest koncert zatytułowany „Głosy dla Hospicjum”. Od 20 października do 30 listopada będą odbywać się spotkania w uniwersytetach III wieku. Na 16 listopada przewidziany jest Dzień Otwarty w Hospicjum. Ponadto od początku października do końca roku w szkołach powiatu wałbrzyskiego prowadzona jest akcja „Wolontariat pomaga, uczy, wychowuje”. W tym samym terminie realizowane również są zadanie zatytułowane „Kompleksowe wsparcie chorych na choroby nowotworowe, w fazie terminalnej, chorych długoterminowo oraz rodzin tych chorych w powiecie wałbrzyskim”. Także od 1 października do 31 grudnia prowadzone są zadanie na rzecz mieszkańców powiatu wałbrzyskiego „Prowadzenie punktu konsultacyjnego dla chorych, ich rodzin oraz osób przeżywających żałobę”. 5 grudnia odbędzie się spotkanie wolontariuszy hospicyjnych w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. 30 grudnia kampania zostanie oficjalnie zakończona.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To już rok!

Zrezygnujcie z plastiku!

Nobel dla Tokarczuk!

Innowacyjny pomysł

Rodzinny Ekopiknik

Obchodzili rocznicę

Kamieniecka oddana

Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza OSP Wałbrzych