MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Weź udział w Barometrze Różnorodności

Wiadomości: Kraj
Niedziela, 15 września 2013, 13:06
Autor: red
Fot. red
Zarządzanie różnorodnością to temat, który coraz bardziej interesuje przedsiębiorców. Pracodawcy coraz częściej dostrzegają korzyści wynikające z wprowadzenia polityki zarządzania różnorodnością, jakimi są m.in. większa lojalność osób zatrudnionych, większa kreatywność zespołów, innowacyjność działania, lepsza odporność firmy na kryzys czy wyższa rentowność.

Otwarcie na pracowników, którzy dotychczas mieli większe problemy na rynku pracy i byli mniej doceniani – kobiety, osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami, czy obcokrajowcy coraz silniej wynika ze zmian demograficznych i takich zjawisk jak choćby starzenie się społeczeństwa. Odpowiedzią na tę zmieniającą się rzeczywistość może być zarządzanie różnorodnością, które – skutecznie realizowane – daje wymierne korzyści finansowe.

- Chcąc wesprzeć firmy we wprowadzaniu i rozwijaniu zarządzania różnorodnością Konfederacja Lewiatan opracowała specjalny wskaźnik, Diversity Index, który może być wykorzystany w każdej małej, średniej, czy dużej firmie. Narzędzie zostało skonstruowane w taki sposób, aby było możliwe do wykorzystania zarówno przez te organizacje, które dopiero „zaczynają swoją przygodę” z zarządzaniem różnorodnością, jak i te, które są zainteresowane modyfikacją oraz ulepszaniem już stosowanych rozwiązań – tłumaczy Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Barometrze Różnorodności – ogólnopolskim badaniu firm wskaźnikiem Diversity Index. Każda firma, która wypełni ankietę, będzie miała dostęp do wyników ogólnopolskiego badania dotyczącego zarządzania różnorodnością, a także będzie mogła porównać swój indywidualny wynik z innymi podmiotami tej samej wielkości, z branży czy regionu. Dla Lewiatana natomiast będzie to szansa na analizę sytuacji w Polsce – w których obszarach zarządzania różnorodnością sytuacja jest szczególnie trudna, gdzie jest bardziej optymistycznie.

Czytaj również

Neurochirurgia ograniczona

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przyjedzie Duda

Głównie dla siatkarzy

Tania, szybka i bezpieczna podróż do krajów Beneluksu

Promesy na sprzęt

Książ zapłaci czynsz

Duda w Wałbrzychu