MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Wernisaż wystawy "Pierwociny"

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 11 kwietnia 2019, 9:33
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Galerii Sztuki Współczesnej na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Natalii Niemen. Wystawa nosi nazwę “Pierwociny”.

Należy podkreślić, że wystawa malarstwa i rysunku "Pierwociny" Natalii Niemen jest pierwszą wystawą w ramach autorskiego cyklu “(nie)Malarze”, zainicjowanego przez Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Cykl ten będzie obejmował różnego rodzaju prace z dziedziny sztuk wizualnych, których autorami są osoby publiczne, ale znane z zupełnie innych obszarów działalności, nie tylko artystycznej.

Podczas pierwszej wystawy zaprezentowane zostały prace Natalii Niemen - znanej, wyjątkowej wokalistki, która zajmuje się również rysunkiem i malarstwem. Na wystawie oglądać można kilkadziesiąt obrazów i rysunków, stanowiących pełen przekrój twórczości plastycznej artystki - od prac najwcześniejszych, z okresu dzieciństwa, przez bardziej świadome prace tworzone w okresie licealnym i późniejszym, aż po te najbardziej aktualne, współczesne.

Co ciekawe na wystawie znalazło się też sześć rzeźb autorstwa Natalii Niemen. Wystawa potrwa do 16 czerwca br.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Boguszowskie biblioteki działają

Wałbrzych Centrum

Pomnik Smoleński

Nowy singiel SILENTlive

Żłobek już wkrótce

Nagroda dla aktora

Raport prezydenta