Czytających: 5575

REGION: Wędkarskie sukcesy

Piątek, 3 maja 2019, 8:38
Aktualizacja: 8:44
Wicemistrzostwo indywidualnie oraz zwycięstwo w zawodach drużynowych II Gruntowych Mistrzostw Okręgu PZW w Jeleniej Górze odnotował pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Boguszowie–Gorcach sierż. szt. Arkadiusz Rusiecki.

Zawody wędkarskie odbyły się w poprzednią sobotę i niedzielę na zbiorniku Balaton w miejscowości Staniszów.

Do zawodów zgłosiło się 30 zawodników. Sierż. szt. Arkadiusz Rusiecki w pierwszej turze pokonał pozostałych 9 uczestników rywalizujących w jego sektorze, w drugiej natomiast funkcjonariusz z Boguszowa-Gorc był bliski zwycięstwa, ale tym razem uplasował się na drugiej pozycji. Po dwóch seriach z 3 punktami w klasyfikacji generalnej zawodów indywidualnych stanął ostatecznie na drugim stopniu podium.

Jeszcze lepiej poradził sobie trzyosobowy zespół Team Mega Baits, który reprezentował na zawodach sierż. szt. Arkadiusz Rusiecki. Zawodnicy tej ekipy z 9 punktami po dwóch seriach uplasowali się na pierwszym miejscu i zdobyli mistrzostwo okręgu.

Sierż. szt. Arkadiusz Rusiecki wędkarstwem interesuje się od 20 lat. Jest także prezesem koła wędkarskiego w Kamiennej Górze i pisze artykuły prasowe o tej tematyce. W dniach 23-26 maja wystartuje ze zwycięską drużyną na Gruntowych Mistrzostwach Polski w Szczecinie.