Czytających: 5037

REGION: Wędkarski sukces

Czwartek, 19 września 2019, 13:29
Nad zbiornikiem zaporowym Bukówka w powiecie kamiennogórskim odbyły się Międzynarodowe Otwarte Zawody Gruntowe „Dziki MegaBaits – Bukówka 2019” oraz Mistrzostwa Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Kamienna Góra „Miasto”.

W zawodach pokazali się czołowi wędkarze startujący od wielu lat w mistrzostwach Polski, a także mistrzowska pięcioosobowa drużyna z Czech. Łącznie w imprezie wzięło udział 59 zawodników.

W zawodach udział wziął policjant boguszowskiego komisariatu mł. asp. Arkadiusz Rusiecki, który uplasował się na czołowych miejscach obu klasyfikacji. Nasz funkcjonariusz stanął na najwyższym oraz trzecim stopniu podium. Sukces nie przyszedł łatwo. Był poprzedzony kilkudniowymi przygotowaniami, podczas których Arkadiusz Rusiecki skrupulatnie „czytał” upodobania ryb pływających w Bukówce. Wiedza zdobyta podczas treningów przerodziła się w bardzo doby wynik. Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Boguszowie-Gorcach zajął wysokie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Międzynarodowych Otwartych Zawodów Gruntowych „Dziki MegaBaits - Bukówka 2019”, a także 1 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Koła PZW Kamienna Góra "Miasto".

Mł. asp. Arkadiusz Rusiecki - oprócz startów w zawodach - pisze artykuły o tematyce wędkarskiej dla znanej w świecie wędkarskiej firmy „Dragon”. Ponadto jest zaangażowany w działalność koła z Kamiennej Góry, gdzie pełni funkcję prezesa.