MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Wbrew zakazowi

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Środa, 10 lipca 2019, 12:25
Aktualizacja: 16:04
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wczoraj wieczorem na terenie Szczawna–Zdroju zatrzymali kierującego, który nie zastosował się do zakazu sądowego oraz do wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i jechał... motorowerem.

9 lipca około godziny 18:50 funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadącego ul. Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju kierującego motorowerem i podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymania jednośladu do kontroli drogowej. Podczas czynności legitymowania policjanci ustalili, że 50-letni mieszkaniec Wałbrzycha posiada wydany przez sąd w 2016 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w 2017 roku cofnął mężczyźnie uprawnienia do kierowanie pojazdami, w tym także motorowerami.

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia drugiego z przestępstw sprawca może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Castle Party odwołane

Pomnik Smoleński

Powrót za kraty

Niczym nie pogardził

Miasto stawia na inwestycje

Bogata kartoteka 16–latka

Raport prezydenta

Potraktował jak swoją