MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Wbiegli w wiosnę

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 6 marca 2019, 15:58
Aktualizacja: 15:59
Autor: PAW
Ten bieg od 5 lat zaczyna w Wałbrzychu biegową wiosną. To Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z roku na rok rośnie frekwencja. Dorosłych było w tym roku na starcie 425, a dzieci pobiegło ponad 100. Główny dystans 1963 m wygrali Joanna Hoja i Jacek Strzecha. Za nami uplasowali się Justyna Krajewska, Sara Dworak, Agnieszka Wyszowska, Natalia Dumin i Joanna Nowacka oraz Grzegorz Szczepański, Aleksander Jurkowski, Robert Kozak, Marcin Arciszewski, Tomasz Łuczak. Dystans trzykrotnie dłuższy wygrał Alan Dobrowolski w czasie 22:24 i o 1,5 minuty wyprzedził Grzegorza Kużaja. A kolejne miejsca zajęli Michał Hnatiuk, Damian Cabaj, Piotr Baranowski i Marcin Boruń. Na tym dystansie pobiegło 200 biegaczy, w tym 60 pań. Z nich najlepsza była Sylwia Gardecka w czasie 29:27 przed Aleksandrą Gruszką, Joanna Adamską, Justyną Borkwoską, Natalią Dec i Agnieszką Wieczorkiewicz. Najlepsze "6" otrzymały medale, nagrody rzeczowe i puchary Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Wśród wszystkich biegaczy były losowane upominki.

Najstarszymi biegaczami byli Irena Będzitko i Ryszard Gurgul. W biegu uczestniczyli prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz były prezes Aqua Zdroju Mariusz Gawlik.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Zmarł były zapaśnik

Wałbrzych Centrum

Co słychać w Wałbrzychu?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Sylwester 9-03-2019 14:46
Irena bedzitko nie tylko sportsmenka ale rownież osoba ktora pomaga innym takich osób więcej w naszym smutnym kochanym walbrzybychu hej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obiekty już czynne

"Harry" zawalczy o pas?

Odszedł Edward Drąg

Pomnik Smoleński

Kompleks ponownie otwarty