REGION, Stare Bogaczowice: Wbiegli na Trójgarb

Poniedziałek, 7 września 2020, 13:33
Aktualizacja: Wtorek, 8 września 2020, 12:59
Autor: red
V Półmaraton Górski z "Flagą na Trójgarbie" przeszedł do historii. Wydarzenie spotkało się z wysoką frekwencją. i gdyby nie limit 250 biegaczy z całą pewnością organizatorzy pobiliby rekord uczestników.

Przez wymagająca i pełną przepięknych widoków trasę V Półmaratonu Górskiego „Z Flagą na Trójgarbie” przebiegło w tym roku ok 190 biegaczy. Zapewne liczba ta byłaby o wiele większa, gdyby nie obostrzenia związane z pandemią. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby zauroczyć się nadzwyczajnymi widokami, poczuć ducha rywalizacji oraz poznać trudy biegania po górach. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach 22 i 11 kilometrów, lecz każdy z nich zdobył szczyt Trójgarbu. Za to należą się ogromne gratulacje. Najlepszym zawodnikiem na 22 km okazał się Bryłkowski Patryk, który pokonał dystans w zawrotnym tempie: 1:21:34, a najszybszą kobietą była Oksana Vakh. Na krótszym dystansie zwyciężyli Sobczak Daniel oraz Ficner Anna. Pełne wyniki dostępne są na portalu datasport.pl Po biegu unikatowy medal dla każdego uczestnika, posiłek regeneracyjny i zasłużony odpoczynek. Wydarzeniu organizowanym przez Gminę Stare Bogaczowice i Gminę Czarny Bór sprzyjali nie tylko niesamowici ludzie i pasjonujący biegacze, ale również słoneczna i ciepła pogoda. Tego samego życzymy sobie za rok.