MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 5 czerwca
im. Walerii, Waltera

Ważne porozumienie

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Wtorek, 13 sierpnia 2019, 9:45
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 13:39
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W Urzędzie Miasta Szczawna–Zdrój, burmistrz miejscowości Marek Fedoruk oraz Tomasz Maciejowski, prezes Sanatoriów Dolnośląskich, podpisali porozumienie dotyczące korzystania kuracjuszy z basenu Delfinek.

- Podpisanie porozumienia jest konsekwencją przekazania samorządowych funduszy na budowę basenu w Szczawnie-Zdroju. Nasza spółka (Sanatoria Dolnośląskie przyp. Red.) jest pod zarządem marszałka wojewódzkiego oraz na terenie miasta funkcjonuje nasz obiekt „Azalia”, w którym nie ma basenu. Skoro miasto taki buduje, a ten może być wykorzystany również jako rehabilitacyjny, będziemy chcieli w przyszłości podpisać umowę, która nam to umożliwi – mówi Tomasz Maciejowski.

- Budowa takiego obiektu bez wsparcia z zewnątrz, dla miasta, którego cały budżet wynosi około 30 milionów złotych, jest olbrzymim wyzwaniem. Prace budowlane trwają. Mamy nadzieję, że termin ich zakończenia zostanie dotrzymany – mówił Marek Fedoruk.

W konferencji uczestniczyła także pani Agnieszka Jennings, dyrektor Sanatorium Uzdrowiskowego Azalia, którego kuracjuszy będą mogli korzystać basenu.
- Bardzo się cieszę, że dzięki otwartości burmistrza Szczawna-Zdroju i działaniom podjętym przez Zarząd naszej spółki kuracjusze będą mogli korzystać z zajęć rehabilitacyjnych na basenie Delfinek, a pytania o basen są jednymi z pierwszych, zadawanych przez naszych gości – mówiła dyrektor Azalii.

Podpisanie listu intencyjnego jest konsekwentną kontynuacją budowy marki uzdrowiska Szczawno-Zdrój i Spółki Sanatoria Dolnośląskie. Jest również niejako konsekwencją ostatniej wizyty Premiera Mateusza Morawieckiego, który 26 lipca 2019 gościł w Szczawnie-Zdroju.

Szef Rządu RP powiedział wtedy: -„Mamy w Polsce 45 uzdrowisk, chcę z całą mocą podkreślić, że dla nas wszystkich uzdrowiska są niezwykle ważnymi punktami na mapie, z jednej strony atrakcji turystycznych, ale także na mapie przyrodolecznictwa i leczenia ludzi metodami naturalnymi z wykorzystaniem wód mineralnych.”

Planowo basen ma być gotowy pod koniec sierpnia 2020 roku. Koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 9 milionów złotych. Blisko 3 miliony złotych pochodzi z dofinansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego i Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Basen będzie posiadał cztery tory i brodzik dla dzieci. Na terenie obiektu ma również znajdować się sauna, jacuzzi. W przyszłości planowane jest połączenie basenu z halą sportową.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Nowości w Starej Kopalni

Ulga za bioodpady

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Zniesmaczony 28-08-2019 18:32
Nowa inwestycja a basen będzie miał 4 tory. Jajcarze rządzą Szczawnem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus – dane

Kwiaty dla bohaterów

Zostań Terytorialsem

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje

Zabiegają o przyjazd prezydenta