Wałbrzych: Warto inwestować w dzieci

Czwartek, 2 lipca 2020, 12:47
Aktualizacja: 12:51
Rozpoczęły się wakacje, ale to nie koniec siatkarskiego sezonu dla UKS Kinder Volleyball Wałbrzych.

W marcu rozgrywki minisiatkówki zostały zawieszone w związku z rozpowszechnianiem się pandemii koronawirusa. Na wznowienie rywalizacji musieliśmy czekać przeszło trzy miesiące. W połowie czerwca Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy Of Moving zostały wznowione, a w minionych dwóch tygodniach rozegrano finały wojewódzkie tego turnieju.

22 czerwca jako pierwsi na parkiet wyszli chłopcy z rocznika 2009, rywalizując w Górze w kategorii „dwójek”. W finałach Dolnego Śląska wystąpiło jedenaście drużyn, które przeszły wcześniejsze etapy eliminacji. Po blisko 4 godzinach turnieju wyłoniono zwycięzców. Złoty medal przypadł zespołowi AMS Mini Volley Kamienna Góra, natomiast srebro zdobyli młodzi siatkarze UKS Kinder Volleyball Wałbrzych I. Oba zespoły awansowały tym samym do Wielkiego Finału Mistrzostw Polski, który w sierpniu odbędzie się w Zabrzu. Warto zaznaczyć, że wysokie 6 miejsce zajął drugi zespół wystawiony przez Wałbrzyski klub.

Srebrni medaliści Finału Wojewódzkiego w kategorii „dwójek” chłopców: Marcel Ostrowski, Szymon Nackowski, Karol Telicki oraz trener Piotr Wierzbicki.

Na 27 czerwca zaplanowane zostały dwa wojewódzkie finały. W Wałbrzychu, w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, do rywalizacji stanęli chłopcy z rocznika 2008 w kategorii „trójek”, natomiast w Miękini o medale i marzenia walczyły dziewczęta z rocznika 2009 w kategorii „dwójek”. W obu turniejach wzięły udział zespoły UKS Kinder Volleyball. Zawody toczyły się równocześnie, a dramaturgia rosła z każdą rozegraną akcją. Po zakończeniu zmagań trenerzy : Piotr Wierzbicki oraz Bartosz Wesołowski, mogli podzielić się radosnymi informacjami – oba turnieje ich podopieczni zakończyli na 2 stopniu podium i ze srebrnymi medalami zdobyli bilety na Wielki Finał Mistrzostw Polski w minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy Of Moving. Znów, wysokie 6 miejsce, zajęły drugie zespoły Kinder Volleyball zarówno w „dwójkach” dziewcząt i „trójkach” chłopców.

Srebrni medaliści Finału Wojewódzkiego w kategorii „trójek” chłopców: Hubert Korościk, Szymon Karczewski, Oskar Hakert, Maciej Pałosz oraz trener Bartosz Wesołowski.

Srebrne medalistki Finału Wojewódzkiego w kategorii „dwójek” dziewcząt: Gabriela Paterek, Maria Chuchro, Nadia Tomczyk oraz trener Piotr Wierzbicki.

Tym samym, wszystkie 3 zespoły zobaczymy już w Sierpniu w Zabrzu podczas Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy Of Moving. To wielki zaszczyt, że UKS Kinder Volleyball będzie reprezentował Wałbrzych, w aż 3 kategoriach wiekowych. To najlepszy wynik spośród wszystkich Dolnośląskich szkółek czy akademii minisiatkówki. To również największy sukces klubu w jego 7- letniej historii oraz trenerów, którzy pracowali przez ten okres w popularnych Kinderkach : Piotr Wierzbicki, Tomasz Botwina, Bartosz Wesołowski, Łukasz Jurczyński, Wojciech Simm i Radosław Rałowski oraz pomocników klubu Piotra Zielińskiego, Darii Komorowskiej, Weroniki Kurasz i Emilii Suchomskiej.