MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Warta dla wałbrzyskiego szpitala

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 22 maja 2020, 11:28
Aktualizacja: Sobota, 23 maja 2020, 8:35
Autor: red
Fot. pixabay.com
Warta pomaga kolejnym 53 instytucjom lokalnym walczącym ze skutkami epidemii. Wsparcie trafi do Oleśnicy, Wałbrzycha, Kotliny Jeleniogórskiej, Bolesławca i Wrocławia

Grupa Warta wybrała 53 instytucje lokalne zmagające się na co dzień ze skutkami pandemii. Otrzymają one wsparcie na łączną kwotę 5 mln zł przeznaczoną na ten cel. W ich wybór zaangażowani byli agenci Ubezpieczyciela, dobrze znający potrzeby lokalnych społeczności. W sumie Warta przeznacza już na walkę z koronawirusem 10 milionów złotych.

W województwie dolnośląskim wsparcie od Warty otrzyma 5 instytucji:
1. Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy
2. Specjalistyczny Szpital Im. Dra Alfreda Sokołowskiego, Oddział Chorób Zakaźnych w Wałbrzychu
3. Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej
4. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
5. IV Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu

Wsparcie instytucji w poszczególnych regionach to m.in. efekt działań agentów Warty.

W ramach akcji „Zostań w domu i pomagaj”, która promuje bezpieczny, zdalny sposób zawierania ubezpieczeń, Warta przekazuje część składki od polis zawartych w tej formie na działania dotyczące walki z epidemią COVID-19. Na ten cel Warta przeznaczy 5 mln zł, które trafią do wybranych organizacji lokalnych we wszystkich województwach. Akcja Warty zaplanowana jest do końca maja, ale mając świadomość jak cenny jest czas w walce ze skutkami epidemii pomoc finansowa trafia już do wybranych organizacji. Środki przekazywane są 53 instytucjom lokalnym. O ich wyborze współdecydowali agenci, którzy znając dobrze potrzeby w swoim otoczeniu, wskazali placówki, które wymagają dofinansowania.
– Dbanie o lepsze jutro i współpraca międzyludzka to dla nas niezwykle ważne wartości, które są podstawą wspierania instytucji walczących ze skutkami epidemii. Dzięki naszym agentom pracującym blisko ludzi widzimy, jak ważne jest lokalne wsparcie oraz świadomość, że nikt nie jest osamotniony w tej trudnej walce. Liczę, że środki, które przekazujemy m.in. szpitalom, domom pomocy społecznej, hospicjom, pomogą im skutecznie walczyć z epidemią i pomagać w tych trudnych chwilach – mówi Jarosław Parkot, Prezes Zarządu Warty.

Pomoc zostanie spożytkowana na m.in. zakup sprzętu medycznego, materiałów higienicznych i ochrony osobistej. Środki finansowe trafią m.in. do domów pomocy społecznej, organizacji pożytku publicznego oraz instytucji ochrony zdrowia, które na co dzień mierzą się z rozprzestrzeniającą się pandemią.

Wcześniej 5 mln złotych przekazanych przez Wartę trafiło bezpośrednio do 34 szpitali jednoimiennych i zakaźnych w całej Polsce. W województwie dolnośląskim środki otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Wsparcie pomogło m.in. w zakupie sprzętu medycznego oraz ochronnego dla personelu oraz pacjentów.
– Rolą ubezpieczycieli jest pomagać w trudnych i niespodziewanych momentach. W moim odczuciu, epidemia, której jesteśmy świadkami, wymaga niestandardowych działań ze strony biznesu. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc pracownikom służby zdrowia, domów pomocy społecznej i fundacjom w walce o lepsze jutro. Wierzymy, że każdy gest, nawet drobny, może przynieść im chwilę oddechu i przybliży nas wszystkich do powrotu do normalności – dodaje Jarosław Parkot.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Uciążliwości jeszcze potrwają

Chcą pieniędzy na stadion

Płonęło wysypisko

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~papadance 23-05-2020 12:50
Nikt za zachodnią granicą nie wierzy już w tą mistyfikację.
~fan 23-05-2020 17:34
no tak fajnie wabrzyskie media o cudzym dobrocie a o naszym zero
~Gohciu 23-05-2020 18:55
"Z Wartą wartooo"... tadadadammm....
~nemo 24-05-2020 21:19
Na pewno lepiej niż z PZU, maja w szpitalu ubezpieczenia grupowe i babka z PZU wiadomo która ...... odpowiedzialna za sprzedaż oferty grupowej wciska chłam, a jak przychodzi co do czego to wypłacają grosze albo wcale. Nigdy PZU, na autocasco też się przejechałam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popularny sklep dla zwierząt Maxi Zoo już w Wałbrzychu!

Funkcjonalne rozwiązanie

Oni szkolą najlepiej

Kibice chcą remontu

Tokarczuk nie chce tytułu