MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Warsztaty Koronczarskie na Zamku Książ

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 23 listopada 2014, 12:40
Autor: Polka
Fot. Polka
W sobotę 22 listopada odbyły się pierwsze zajęcia z koronczarstwa otwierające weekend rzemiosła na Zamku Książ zorganizowanego przez Fundację OPEN MIND, Stowarzyszenie Promocji Sztuki i Rzemiosła Targira oraz Zamek Książ.

W warsztatach wzięły udział wszystkie chętne panie, które pod okiem Pani Bożeny Kędzior i Stanisławy Łomnickiej z Towarzystwa Miłośników Haftu przy Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu poznawały tajniki koronczarstwa. Podczas zajęć uczestniczki miały okazję poznać różne techniki wykonywania koronek, nauczyć się podstawowych ściegów oraz poznać związaną z tym rzemiosłem historię.

Spotkanie miało charakter warsztatów na których każdy mógł udoskonalić wybraną przez siebie technikę i stworzyć swoje własne rękodzieło. Na zajęciach nie brakowało również tych najmłodszych, którzy bacznie przyglądali się wykonywanym przez innych pracą.

W najbliższym czasie na Zamku Książ odbędą się kolejne cykle warsztatów rzemiosła, które z pewnością przybliżą jaką ważną rolę może odegrać rzemiosło we współczesnym świecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protestowali aktywiści

Wymień ogrzewanie

Na przekór pandemii

Strefa szkoli zdalnie

Wymarzone wakacje

Miasto broni strażników

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Popierają Dudę