Czytających: 4846

Wałbrzych, Podzamcze: WALS: Chełmiec mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 10:49
Aktualizacja: 10:53
Chełmiec–Werse wygrał tegoroczną edycję Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Mistrz pokonał dwukrotnie w finale ubiegłorocznego złotego medalistę – ekipę Sportingu. Brąz wywalczyli juniorzy AZS PWSZ I.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie 3:0 Chełmiec-Werse odliczał już tylko punkty do końowego zwycięstwa. Wystarczyło, że w miniony weekend ugra chociaż jednego seta. Tak też się stało. Po drugiej partii pewne było, że Sporting nie odrobi strat z pierwszego spotkania. Mistrz ostatecznie wygrał 2:1 i zdobył Puchar Kanclerza PWSZ.

W pojedynku o trzecią pozycję od akademików z Politechniki Wrocławskiej ponownie lepsi okazali się juniorzy AZS PWSZ I i to oni ostatecznie zdobyli brązowy medal. Piątą lokatę udało się wywalczyć drużynie Andrzeja Zibrowa. www.zibrow.pl pokonali w rewanżu Auris-Med 2:1. O przedostatnią pozycję w lidze walczyło El Galacticos z AZS PWSZ II. 2:1 zwyciężyli galaktyczni, tym samym zajmując 7 miejsce w lidze. Zawodnikiem kolejki został Marcin Czupryn z CHEŁMCA-WERSE.