MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Walimskie obchody 72. Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej

Wiadomości: REGION, Walim
Poniedziałek, 8 maja 2017, 14:06
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2017, 17:33
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na terenie Kwatery Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Walimiu odbyły się uroczyste obchody 72. Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandarów i odśpiewanie Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie głos zabrał Adam Hausman - Wójt Gminy Walim, który podkreślał wagę i znaczenie tego dnia. O wydarzeniach z historii mówił też literacko-muzyczny program artystyczny, przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu.

Podczas uroczystości nie zabrakło Apelu Poległych, oraz kwiatów składanych pod pamiątkową tablicą przez przybyłe na miejsce uroczystości delegacje z urzędów, instytucji, szkół i środowisk, dla których pamięć o naszej historii jest ważna. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

Czytaj również

Kosze przy szlakach

WORD–y wracają do formy

Miasto broni strażników

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~benkmen 8-05-2017 20:39
Hmm..2 maja polski żołnierz powiesił biało-czerwony sztandar na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Krasnoarmiejcy Jegorow i Kantaria powiesili czerwoną flagę dopiero 8 maja na budynku Reichstagu.Widać na fotkach, ile zegarków mieli ci"wyzwoliciele" na ręku.Byli już trzeźwi.Kto naprawdę zdobył Berlin?????
~pytacz 8-05-2017 20:48
Tak czy owak oficjalnie szwaby się poddali dopiero po 8 maja.No i tak się skończyła w 1945 szwabska bufonada. W 1947 ostatni niemcy przechodzili mosty na Nysie i Odrze do Heimatu dosłownie w skarpetkach. Pamiętajmy też o krwawym szturmie na Kołobrzeg który zdobyli Polacy oraz o równie krwawej bitwie Budziszyńskiej !Nigdy więcej niemieckiego panowania na naszej ziemi.
~srytacz 8-05-2017 23:17
to nie jest wasz ziemi ćwoku cebulowy
~Victor 9-05-2017 0:41
8maja dzicz że wschodu przestała gwałcić i mordować w Berlinie. Bo to robili do czasu odesłania ich na wschód w latach 90-siatych
~Fidel Kastrat 9-05-2017 8:28
II wojna swiatowa zakonczona zostala 2-go wrzesnia 1945 roku, aktem kapitulacji Japonii. Prosze nie podawac falszywych informacji.
idler73 9-05-2017 16:55
@Pytacz, jestem pod niekłamanym wrażeniem. Wreszcie napisałeś coś mądrego, mając zapewne świadomość, że żołnierze ci walczyli jednak w strukturach Armii Czerwonej, nikogo nie oplułeś. Nie, żebym jakoś specjalnie kochał Niemców, ale bardzo, bardzo wielu z tych, którzy krzyczą o złych "unijnych" szwabach, bez najmniejszych oporów, robią tam z siebie szmaty za kilka euro, podcierając tyłki starym nazistom. I to jest złe.
~pytacz 9-05-2017 17:22
O to, to idler. Też mnie zadziwiłeś przebłyskiem rozsądku. Szkoda victor że sowieci nie wywiezli wszystkich wyłapanych niemców jako jasyr w głąb ZSSR. Teraz by nie było nowego problemu z germańską hydrą. Ale dobrze że i Polacy wzięli odwet w zdobytym Berlinie za zbrodnie niemieckich zwyrodnialców z brygady SS Dirlewanger na cywilach w Warszawie, tak że sporo pomiotu niemieckiego ma naszą krew. Mołojcy z Armii Czerwonej przepędzali Japońców z Mandzurii z prędkością 100 km dziennie, więc nie mogli czekać na amerykańskie cioty z zakończeniem wojny na Pacyfiku.Zresztą jacyś Japończycy czyhają w bunkrach na Pacyfiku pewnie do dzisiaj.
~Polewa z leminga 10-05-2017 11:55
Szkoda, ze branie odwetu na czerwonej zarazie tak jak na hitlerowskiej, niektorzy nazywaja bandytyzmem lub zbrodniami, ale to ludzie ulomni, skarceni przez komune. Komuna przez dziesiatki lat wybijala dume narodowa z takowych.Jjak czesto tu widac, wielu sie poddalo rusyfikacji i do tej pory gardza Polskim Panem i do tej pory czuja sie Towarzyszami i spelniaja role Towarzysza. Kazdy pamieta jak przez ponad 2 miesiace ruska armia wyzwalala Warszawe stajac i patrzac zza rzeki jak Hitler niszczy nasza stolice Warszawe podczas powstania. Tacy to byli wyzwoliciele. 2 miesiace stali i patrzyli jak Hitler morduje ponad 200 tys Warszawiakow. Hehehehe... wyzwoliciele. goownojady a nie wyzwoliciele ptfuuu.
~Bogdan 11-05-2017 5:11
To prezio powiesil flage w Berlinie! Do nauki ludziki gorszego sortu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Wakacje w Muzeum

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Bezpieczniej na drogach powiatowych

Skwer "Grubego"