Czytających: 5306

REGION, Głuszyca: Waligóra Run Cross Głuszyca za nami

Wtorek, 13 września 2016, 6:45
Autor: red
Ponad 200 biegaczy zgromadziło się na starcie maratonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca.

W sobotę o godz. 8.00 wystartowali zawodnicy ultramaratonu na dystansie 53 km, natomiast o godz. 10.00 bieg rozpoczęli zawodnicy półmaratonu o długości 25 km. Ze względu na niezwykle trudny charakter biegu i upalną pogodę nie wszystkim zawodnikom udało się bieg ukończyć. Ostatecznie na mecie sklasyfikowano 82 ultramatratończyków oraz 94 zawodników półmaratonu WRC.

Pierwszy na mecie półmaratonu w rewelacyjnym czasie 2h:12:42.8 pojawił się wrocławianin Jerzy Ładysz, który zdobył także Puchar Naczelnika Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR. Drugi był Piotr Holly z Wałbrzycha (www.sportfuel.pl) z czasem 2h:17:34.5, trzeci Marcin Nowakowski z Wrocławia reprezentujący klub Feniks Legnica (2h:21:51.4). Pierwszą kobietą na mecie półmaratonu WRC była Paulina Janik z Jeleniej Góry z TS Regle Szklarska Poręba z czasem 2h:41:28.0.

Zwycięstwo ultramaratonu WRC wywalczył Hiszpan Alex Martinez Nunez z Barcelony z czasem 5h:05:41.6, drugi na mecie pojawił się Czech Ondrej Penec ze Starostina (Cyklo TONY), czas 5h:44:27.2. Norbert Promirski z Wrocławia (6h:00:31.4) to najlepszy Polak na mecie ultra maratonu WRC sklasyfikowany jako trzeci w kategorii open. Malwina Jachowicz z Wrocławia pokonała dystans ultramaratonu z czasem 6h:57:13.4 i była pierwszą kobietą na mecie.

Dodatkowo o nagrody walczyli zawodnicy z Faurecia Wałbrzych Zakład Struktur. Na dystansie półmaratonu miejsce pierwsze zajął Mariusz Kostasz (2h:38:56.9), drugie Kamil Pernej (2h45:20.7), a trzecie Miłosz Kaczkowski (2h:54:57.5). Najlepszą zawodniczką w tej kategorii okazała się Marlena Bielecka (3h:59:51.5). W ultramaratonie WRC najlepszym pracownikiem Zakładu Struktur Faurecia Wałbrzych okazał się Tomasz Piątkowski, który jednocześnie okazał się najlepszym głuszyczaninem na dystansie 53 km (9h: 22:23.5).
Tytuł najlepszej głuszyczanki półmaratonu WRC wywalczyła Irena Sterecka (3h:32:50.0). Marek Swoboda reprezentujący klub CRANBERRY TEAM (2 h:35:54.6) został najlepszym głuszyczaninem półmaratonu WRC. Z numerem 1 w półmaratonie wystartował także burmistrz Głuszycy Roman Głód, który otrzymał nagrodę w kategorii VIP.

Szczegółowe wyniki w kategorii open i w kategoriach wiekowych dostępne są na stronie http://www.waligoraruncross.pl/files/WRC_open.pdf. http://www.waligoraruncross.pl/files/WRC_kat.pdf