Czytających: 5389

Kraj: Wałbrzyszanin w kadrze

Czwartek, 15 sierpnia 2019, 14:17
Asp. szt. Tomasz Łabędź – policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – został powołany do kadry Komendy Głównej Policji i wystartował w Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w ramach Tour de Pologne Amatorów. W zawodach, które w miniony weekend odbyły się wokół Bukowiny Tatrzańskiej, nasz funkcjonariusz wśród startujących policjantów zajął w kategorii M–4 wysokie 8 miejsce, a klasyfikacji OPEN uplasował się na 22 pozycji.

Honorowy patronat nad imprezą objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który wraz z dowódcą Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji mł. insp. Dariuszem Ziębą oraz dyrektorem TdP Amatorów Elżbietą Lang udekorowali najlepszych zawodników i zawodniczki.

Łącznie na trasie ścigało się 2,8 tys. amatorów. Asp. szt. Tomasz Łabędź dotarł do mety w czasie 2:09:36, a jego grupa na 97 sklasyfikowanych zespołów uplasowała się na 7 miejscu. Natomiast na 67 startujących policjantów wałbrzyski funkcjonariusz znalazł się na 22 pozycji w kategorii OPEN oraz 8 w kategorii K-4. Najlepszy na finiszu okazał się jego kolega z drużyny Krzysztof Parma, który dystans 60 km w górzystym terenie przejechał w czasie 1:48:16 i to on uzyskał tytuł Mistrza Polski Policji.

Tomasz Łabędź przygodę z kolarstwem szosowym rozpoczął w 2005 roku, natomiast pierwsze poważne starty zaliczył w roku 2010. Wtedy to uzyskał licencję zawodnika kategorii Masters. Do tej pory wziął udział w kilkudziesięciu imprezach zorganizowanych na terenie Polski oraz wystartował w kilku zawodach na terytorium Austrii. Reprezentujący na co dzień klub Huzar Bike Academy zawodnik W ostatnich trzech latach 6-krotnie uplasował się na najniższym stopniu podium w kat. M-40. W tym roku zdobył brązowy medal podczas zawodów w Tuszynie koło Łodzi, w zeszłym roku w Złotoryi, Zagrodnie i dwukrotnie w Sokołowie Podlaskim, a w 2016 roku zajął 3 miejsce podczas imprezy sportowej w Parzęczewie.