MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Wałbrzyszanin odpowie przed sądem za nielegalne rozpowszechnianie transmisji Gali Boksu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 20 października 2014, 7:40
Aktualizacja: 12:50
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 23–letniemu Krystianowi K., mieszkańcowi Wałbrzycha, z zawodu elektromechanikowi zarzucając mu, że 23 lutego 2013r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, bez uprawnienia rozpowszechniał na dwóch stronach internetowych nadanie audycji – Gali Boksu Zawodowego „Polsat Boxing Night Gołota vs Saleta” w czasie rzeczywistym i w wersji oryginalnej, co stanowi przestępstwo przewidziane w art. 116 ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone było na podstawie zawiadomienia złożonego przez Cyfrowy Polsat SA. W jego toku ustalono, że na stronach zarządzanych przez oskarżonego w trakcie emisji walki, miało miejsce nie mniej niż 5273 wyświetleń, co spowodowało stratę w łącznej kwocie nie mniejszej niż 210.920 zł na szkodę Cyfrowego Polsatu SA oraz Redefine sp. z o.o.

Krystian K. przesłuchany w charakterze podejrzanego zakwestionował swoje sprawstwo w tej sprawie. Czyn zarzucony oskarżonemu zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Aktualnie wałbrzyska Prokuratura prowadzi kolejne śledztwo przeciwko Krystianowi K. w związku z nielegalnym rozpowszechnianiem przez niego na stronach internetowych, transmisji meczów Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn.W sprawie tej Krystian K. został w dniu 19 września b.r. zatrzymany przez Policję, a następnie decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zwolniony w dniu 21 września b.r. Śledztwo w tej sprawie nadal pozostaje w toku.

źródło: www.swidnica.po.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Pasja nauczania

Niczym nie pogardził

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~adolf 19-10-2014 17:21
popieram krystiana, wbrew wrednemu polsatowi krzewił patriotyzm w polakachŻaden program kulutralny nie zrobi tyle, co zrobiły transmisje z meczów polaków. Czy ukarani zostali Ci, co wbrew interesowi publicznemu uniemożliwili krzewienie patriotyzmu wśród młodzieży
~obi 19-10-2014 21:26
Ciekawe jak wyliczyli kwotę straty.
~GooR 20-10-2014 11:55
patriotyzm byłby jakby udostępniał za ~darmo - taki wałbrzyskii Robin Hood

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co słychać w Wałbrzychu?

Wałbrzych Centrum

Motorowerem w radiowóz

Sąsiad złodziej

Kasa na inwestycje