MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Wałbrzyszanin na listach Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 28 marca 2019, 10:10
Aktualizacja: Piątek, 29 marca 2019, 16:41
Autor: red
Fot. archiwum
Po sobotniej konwencji Wiosny w stolicy, gdzie zaprezentowano jedynki na listach do Parlamentu Europejskiego, przyszła kolej na przedstawienie pozostałych kandydatów. W okręgu dolnośląsko–opolskim liderem został Krzysztof Śmiszek, a z numerem 10 startuje mieszkaniec Wałbrzycha.

Wszyscy kandydaci startujący z ramienia Wiosny to przede wszystkim aktywiści i osoby zaangażowane w działania prospołeczne. Sam szef Wiosny stanął na czele listy warszawskiej, a okręg 12. dolnośląsko-opolski reprezentować będzie jego partner Krzysztof Śmiszek, prawnik, wykładowca i działacz na rzecz praw człowieka. Niedługo po warszawskim spotkaniu opublikował on na swoim facebooku wpis:
„Kampanię czas zacząć! Czeka mnie 8 ciężkich tygodni. Dam radę, bo wierzę, że Wiosna Biedronia odpowiada na oczekiwania Polek i Polaków. Oczekiwania Europy, gdzie Polska będzie miała silny głos, ale będzie też promowała europejskie wartości - równość, wolność, tolerancję i demokrację. Sam w tej kampanii sobie nie poradzę, ale zrobię to ze wspaniałą drużyną Wiosny z Dolnego Śląska i Opolszczyzny! Trzymajcie kciuki! Do zobaczenia w kampanii!”

We wtorek 26 marca we Wrocławiu na konferencji prasowej zostali zaprezentowani pozostali kandydaci do Parlamentu Europejskiego z listy okręgu obejmującego Dolny Śląsk i Opolskie. Poza Śmiszkiem będą to: Katarzyna Lubiniecka, Szymon Chojnowski, Izabela Migocz, Michał Syska, Marta Lempart, Jarosław Pilc, Maria Zajączkowska, Natalia Zatka. Wśród nich jest także kandydat z samego Wałbrzycha. To Mariusz Kotarba, obecny koordynator struktur Wiosny okręgu wałbrzyskiego.

Z wykształcenia doktor nauk o kulturze fizycznej, wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współautor kilku projektów grantowych. Za swoją działalność w obszarze kultury fizycznej został odznaczony brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu” Ministra Sportu i Turystyki oraz srebrną odznaką Akademickiego Związku Sportowego. Nagrodzony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

W latach 2010 - 2012 był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Oprócz pracy zawodowej podejmuje dodatkowe zadania działając w organizacjach pozarządowych.

Dodatkowo pełnił on między innymi funkcję Wiceprezesa Akademickiego Związku Sportowego Akademii Ekonomicznej w Wałbrzychu, Skarbnika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu. Pracował również na rzecz społeczności lokalnej zasiadając w Społecznej Radzie Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu.
- W najbliższych dniach będziemy prezentować nasz europejski program. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby standard życia Polek i Polaków dorównał do standardów innych państw. W myśl o samorządach, ułatwimy dostęp do środków unijnych, a także udoskonalimy procesy ich pozyskiwania. Dzięki temu, sprawniej i szybciej małe miasta takie jak Wałbrzych będą się rozwijać – mówi i dodaje: - Wciąż zbieramy podpisy pod listami kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Cieszy nas zainteresowanie ludzi programem Wiosny. Zadają dużo pytań i chętnie rozmawiają. Patrząc na rosnące poparcie, mamy obraz tego, że rośnie również świadomość Polaków. Chcemy pokazać im, że możliwa jest inna polityka, różna od dotychczasowej i że zmiany na lepsze też są możliwe. Nie osiągniemy tego bez ich zaangażowania.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Na obecną chwilę Wiosna zajmuje trzecie miejsce w sondażach poparcia po PIS i KE.

Twoja reakcja na artykuł?

15
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
19
53%
Przeraża

Czytaj również

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Napadł na nastolatka

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Bil 28-03-2019 11:24
Proszę dopisać, że artykuł sponsorowany.
~olo 28-03-2019 17:13
mąż albo żona Biedronia nr 1 na liście Czy to nie jest Nepotyzm ??? Jakie wrzaski by były gdyby to było w jakiejkolwiek innej partii . Np Kaczyński by wystawił bratanicę , Kukiz swoją żonę A tak cicho sza by nie obrazić ( i tu pada słowo związane z jedną częścią od roweru )
~bicz_bozy 28-03-2019 23:11
do: ~olo (17:13)
a wdowy po Gosiewskim wystawiane na listach PiSu to co to było? a córka Wassermanna? a syn obatela Czarneckiego robiący zawrotną karierę? komu jak komu, ale zwolennikowi pisu srednio wypada pisać o nepotyzmie w innych partiach. to trochę tak, jakby głosować na Kaczyńskiego a nie lubić homoseksualistów.
~Puzonik48 29-03-2019 13:28
A gdzie odbywa się zbiórka podpisów ?
57jurand 29-03-2019 15:20
Raczej niech pisiorki zdecydują się .Czy akceptują związki panów homoseksualnych ,czy raczej nie.Bo jeżeli akceptują to krytyka pana Śmiszka wskazana, jeżeli nie akceptują to powinno im zwisać w jakich relacjach są ci dwaj panowie.
~Kiki 29-03-2019 17:02
Przecież ten cały Śmiszek nie wie gdzie znajduje sie okręg dolnośląsko-opolski. To jakaś paranoja.
~bolo 7-04-2019 7:30
Taki ,,,facet ,, to nie wiadomo czy można przy nim tyłem stanąć

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Ulga za bioodpady

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Pomnik Smoleński