Wałbrzych: Wałbrzyszanie z Mad Runners Mistrzem Polski

Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 14:38
Aktualizacja: 15:43
Autor: red
Są stowarzyszeniem, noszą nazwę Mad Runners Wałbrzych. Tworzą grupę sportową specjalizującą się m.in w biegach przeszkodowych. Wzięli ostatnio udział w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Polski w podbiegu pod skocznię w Międzygórzu.

Bieg był krótki, ale dość ciężki. Zawodnicy startowali z rzeki, po czym musieli ciągnąć za sobą belkę do wyznaczonej strefy, a następnie wbiegali na skocznię z 10-kilogramowym workiem dla mężczyzn oraz 8-kilogramowym dla kobiet.

Nasz wytrwały skład to: Sara Dwojak, Grzegorz Szczepański, Dariusz Dul, Kazimierz Kryszak, Adam Sikora, Dominik Dargacz oraz Tomasz Łuczak.
- Poradziliśmy sobie z mrozem i śniegiem i wywalczyliśmy zwycięstwo drużynowe - informują wałbrzyszanie.

Ponadto do finału mężczyzn dostali się Kazimierz Kryszak zajmując ostatecznie 4. miejsce, Grzegorz Szczepański 5. miejsce oraz Adam Sikora 6. miejsce. Natomiast Sara Dwojak wśród kobiet zajęła 1. miejsce i tym samym została Mistrzynią Polski w podbiegu pod skocznię w edycji zimowej.
- Teraz dajemy sobie czas na regenerację i zaczynamy przygotowania na nowy sezon - mówią członkowie stowarzyszenia.