Czytających: 4159

Poznań: Wałbrzyszanie podczas X Maratonu Poznańskiego

Poniedziałek, 12 października 2009, 22:48
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:08
4 tysiące osób wystartowało podczas X Maratonu Poznańskiego. Wśród nich były 24 osoby z Wałbrzycha. Najwyższej w klasyfikacji generalnej uplasował się Edward Baczewski, który ukończył wyścig na 33 miejscu z czasem 2:44:32.

Był to najlepszy w tym sezonie wyczyny Edwarda Baczewskiego. Nasi pozostali czołowi wałbrzyscy biegacze także zajęli miejsca w pierwszej setce. Marek Swoboda z czasem 2:47:56 był 48, a Marek Henczka dobiegając do mety w czasie 2:55:09 uplasował się 86 miejscu.

W swoich kategoriach wiekowych Edward Baczewski zajął drugie miejsce (M45), Marek Swoboda znalazł się na trzeciej pozycji (M45), a Marek Henczka stanął na trzecim stopniu podium w kategorii M50.

Na pierwszych czterech miejscach uplasowali się maratończycy z Kenii. Wygrał z czasem 2:19:14 Kimeli Samson Chebii.