MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wałbrzyskie szpitale znów wysoko w rankingu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 19 października 2011, 7:56
Aktualizacja: 10:38
Autor: PAW
Fot. PAW
Po raz kolejny dziennik „Rzeczpospolita” oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia ogłosiły ranking szpitali. W klasyfikacji wzięły udział 234 placówki z całej Polski. Bardzo dobrze ocenione zostały: Specjalistyczny Szpital im. dra A.Sokołowskiego w Wałbrzychu oraz Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno–Położniczy im. E.Biernackiego w Wałbrzychu.

Jury oceniało między innymi: warunki w salach operacyjnych i szpitalnych, poziom wykształcenia kadry, a nawet rozsądne zarządzanie antybiotykami. Punkty można było również uzyskać za brak długów, płynność finansową oraz dodatni wynik finansowy. Jury premiowało certyfikaty jakości oraz akredytacje. Brało pod uwagę także to, czy w szpitalu działa zespół monitorujący bezpieczeństwo pacjenta.

W „złotej setce” szpitali wyróżnionych w skali kraju najwyżej uplasowały się następujące jednostki, podległe samorządowi województwa dolnośląskiego:

• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego z siedzibą przy ul. Koszarowej 5 we Wrocławiu (24 miejsce – 800,48 punktów)
• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy
z siedzibą przy ul. Kamińskiego 73 a we Wrocławiu (35 miejsce – 776,37 punktów)
• Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego z siedzibą przy ul. Sokołowskiego 4 w Wałbrzychu (42 miejsce – 769,32 punktów)
• Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej przy ul. Traugutta 116 we Wrocławiu (58 miejsce – 743,09 punktów)
• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy (96 miejsce – 675,79 punktów)

W gronie najlepszych publicznych szpitali monospecjalistycznych (bez onkologicznych) w skali kraju bardzo wysokie, czwarte miejsce zajął Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno- Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu (812,23 punktów). Na miejscu siódmym uplasowało się Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku z siedzibą przy ul. Grabiszyńskiej 105 we Wrocławiu (763,62 punktów).

Za najlepsze placówki w województwie uznano:
1. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej z siedzibą przy ul. Leśnej 27-29 w Świdnicy,
2. Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie z siedzibą przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 66 w Lubinie;
3. Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego z siedzibą przy Paderewskiego 10 w Wałbrzychu;
4. EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią przy ul. Pilczyckiej 144-148 we Wrocławiu;
5. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej 5 we Wrocławiu;
6. Dolnośląskie Centrum Chorób Serca MEDINET NZOZ przy ul. Kamieńskiego 73a we Wrocławiu;
7. Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą przy ul. Jana Pawła II 2 w Polanicy-Zdroju,
8. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy z siedzibą przy ul. Kamieńskiego 73a we Wrocławiu,
9. Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego z siedzibą przy ul. Sokołowskiego 4 w Wałbrzychu,
10. Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku z siedzibą przy ul. Grabiszyńskiej 105 we Wrocławiu.

Czytaj również

Suplementacja witaminą D

Wałbrzych przedsiębiorcom

Szczawno "za" opozycją

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~czytelnik 19-10-2011 8:01
Teraz bez Szełemeja szpital na Sokołowskiego błyskawicznie wyleci ze złotej setki.Po co Panu ten-prezydent-Panie Romanie?Jest zasada rób to, co robisz dobrze.pzdr
~olo 19-10-2011 8:19
drogi czytelniku jak byś miał matkę i by leżała w szpitalu na 2 a w piątek kazali jej opuścić szpital oczywiście z poleceniem zgłoszenia się w poniedziałek na górniczy ( bo laryngologia zamknięta w sob. i niedz.) A w sobotę wzywane pogotowie . W Poniedziałek panią przyjmiemy . Po czym we wtorek bardzo ciężki zabieg za żołądku . We środę Pani już idzie sobie do domu. Nie pisał byś tak o Wałbrzyskich szpitalach Pieniądze oszczędzają kosztem pacjenta. Nie będę tu pisał o koledze z pracy który po zawale po 2 dniach won do domu a za 3 dni zmarł.
~ 19-10-2011 8:47
było i bedzie,jak cie wylecza bedziesz chodził i wychwalał,jak spier... sprawe bluzgi leca
~wstyd! 19-10-2011 8:51
Jest tylko jedno sensowne kryterium pozycji szpitala w rankingu: zadowolenie pacjenta z leczenia. Ale ono akurat nikogo nie obchodzi. Brak długu, piekne sale operacyjne! Sale same nie operują.Mając cukier 550 czekałam na krzesełku izby przyjęć w Górniczym 6 godzin, bo przyjęcie jednego pacjenta trwało półgodziny lub dłużej.Kto robi wyniki laboratoryjne na izbie, jak pacjent ma skierowanie, a kolejka ciężko chorych czeka na przyjęcie.O tym, że opuściłam szpital z błędną diagnozą nie ma sensu roztrząsać na forum.Zdarzenie miało miejsce parę lat temu i mam nadzieję, że teraz jest lepiej, ale sama nie mam ochoty sprawdzać.
~stas 19-10-2011 10:42
co wy chwalicie szelemeja, w tym calym rankingu zapomnieliscie o latawcu swidnicy i domeyce, ma 8 miejsce a szelemej z roku na rok coraz gorzej, rok temu mial 18 miejsce teraz 42 to chyba cos znaczy nie jest wcale takim menago na jakiego sie kreuje, walbrzyszanie juz niedlugo sie o tym przekonaja
~do stas 19-10-2011 11:23
poczytaj sobie na swidniczce jak tam dla odmiany jada po latawcu,my juz taki naród,ze nam wszystko nie lezy
~Ula 19-10-2011 11:45
Już niedługo prywatyzacja waszego super "górniczego".
~ 19-10-2011 11:48
Akurat co do szpitala na miejscu trzecim to Pan Szełemej nie ma nic do powiedzenia, bo nie on nim rządził...... I to właśnie jest najlepszy szpital ze wszystkich wałbrzyskich szpitali. Reszta wałbrzyskich szpitali może marzyć o takich lekarzach i obsłudze.
~walbrzych 19-10-2011 13:08
Szpitale Wałbrzyskie są na wysokim standardzie europejskim, posiadają wykwalifikowany personel , posiada swoje karetki , posiada jedyną karetke na byłe województwo Wałbrzyskie karetkę dla noworodków ( takie karetki na dolnym śląsku są dwie u nas i we Wrocławiu ) . Szpital jest dobrze wyposażony w najnowszy sprzęt , jest wyremontowany , czysty , co najważniejsze nie ma długów , posiada nowe oddziały , np Centrum Onkologii takie jak we Wrocławiu , teraz kolejny oddział jest budowany , mamy tez lądowisko dla helikopterów , więc szpital jest bardzo dobry.
~do ~wstyd 19-10-2011 13:36
Większej bzdury nie słyszałem jaką opisałaś , miałaś 550 cukru i sobie spokojnie siedziałaś 6 godzin, się babo popukaj w głowę i zastanów co piszesz , jak byś miała 550 cukru to już byś była nieprzytomna i byś sobie nie siedziała na krzesełku 6 godzin , opowiadasz bajki jak nie wiem powinnaś się wstydzić własnej głupoty , bo każdy wie że jak jest poziom cukru 550 to już się nie żyje .
~do do 19-10-2011 13:47
W zasadzie nie polemizuję z idiotami, ale dla ciebie zrobię wyjątek: było dokładnie jak napisałam, siedziałam półprzytomna, mąż interweniował u lekarzy, ale g....o to dało, cała zabawa trwała 6 godzin. Jaki miałam wybór? Musialam czekać. I żeby było śmieszniej, opuściłam szpital po 3 dniach z błedna diagnozą i z błednymi zaleceniami.Koniec kropka, nie zawracaj mi więcej d...., bo nie masz pojęcia o sprawie.
~mim 19-10-2011 14:13
poczekalnia izby przyjęć to prawdziwa porażka,z temp.ponad 40st z rozpoznanym zapaleniem płuc (SEPSA) PO TRZECH GODZINACH SŁANIAJĄC SIĘ NA NOGACH, gdybym nie stracił przytomności nie zostałbym dalej przyjęty.Dalsze leczenie na oddziale spoko, dziękuję bardzo wszystkim z personelu-chyba uratowali mi życie,ale ta izba horror
~ 19-10-2011 14:18
o kur.... zaraz beda wpisy,ze kilku tam zmarło,ale okazało sie ze zyja bo takiego farta mieli.bajkopisarze
~ 19-10-2011 15:20
Czyli to bajki o tym szelemejku, bo w szpitalu i tak nie rządził, a on nadal wysoko, więc to nie magia managerska...
~ 19-10-2011 19:15
Haha menadzerek wydzwonil za 21 tys złotych taki rachunek przyszedł za służbowy telefon
~Majs 19-10-2011 19:19
Tiaa a zapalenie płuc to nie sepsa:))
~do wstyd 19-10-2011 20:59
Tak tak nagle z cukrem 550 byłaś półprzytomna dobre sobie , koloryzujesz babo jak nie wiem , lepszą pisarką jesteś od Joanne Kathleen Rowling. twórcy opowieści fantastycznej książki o Harrym Potterze , żal mi takich idiotycznych ludzi z cukrem 550 .
~ona77 20-10-2011 6:50
Wałbrzyskie szpitale faktycznie może i nie mają długów - ale jakim kosztem??? Nie trzeba być filozofem aby szpitala nie zadłużać - trzymając się ściśle limitów wyznaczonych przez NFZ - i tak na wycięcie ropnych migdałów czeka się pół roku ( chore migdały mogą uszkodzić nerki i serce w najlepszym wypadku bóle stawów i mięśni - tak,że miałam szczęście ) mojemu synowi jako powikłanie chorego trzeciego migdała doszło uszkodzenie słuchu w lewym uchu i zapalenie zatok szczękowo-nosowych (a tak przy okazji chciałabym zwrócić uwagę jak wiele ludzi choruje na schorzenia górnych dróg oddechowych - dlaczego??? Pozostawiam do przeanalizowania biorąc pod uwagę fakt co mamy w naszym mieście) - następnie ... tyle trąbi się do kobiet o badania cytologiczne - tylko co z tego jak w wypadku złej cytologi
~ona77 20-10-2011 6:54
na pobranie wycinka z szyjki czeka sie kilka tyg. a wiadomo że codziennie tworzy się kilka milionów komórek nowotworowych i od pobrania wycinka do ewentualnej operacji to dosłownie mijają miesiące ... bo NFZ wyznaczyło limity - jeszcze w wypadku gdy dyrektorem jest "człowiek" a nie bydlę to bez względu na koszty ratuje życie,a w Wałbrzychu ... zresztą drodzy czytelnicy sami wiecie jak to wygląda ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zielone warsztaty

Aktywne GCB–K

Wandale w akcji

Zbyli udziały

Niczym nie gardził...