MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Wałbrzyski ZIT dostanie blisko 200 milionów euro

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 11 czerwca 2015, 13:51
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2015, 11:08
Autor: red
Fot. www.swiebodzice.pl
Niemal 200 milionów euro trafi do wałbrzyskiego ZiT–u w ramach nowej perspektywy Unii Europejskiej na lata 2014–2020.

Główne obszary, w które zainwestowane zostaną te pieniądze to m.in. gospodarka niskoemisyjna (42mln euro), transport (33mln euro) i edukacja (19,7mln euro).

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to nowe narzędzie służące realizacji regionalnych strategii rozwoju. Przy jego pomocy będą realizowane działania służące zrównoważonemu rozwojowi obszarów miejskich. W województwie dolnośląskim ZIT-y powstały wokół Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego, Aglomeracji Wałbrzyskiej i Aglomeracji Jeleniogórskiej. W sumie będą one dysponować niemal 600 milionami euro.

W granicach ZIT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej znalazły się: Gmina Wałbrzych, Miasto Kamienna Góra, Gmina wiejska Kamienna Góra, Gmina Lubawka, Miasto Nowa Ruda, Gmina wiejska Nowa Ruda, Gmina Świebodzice, Gmina Boguszów-Gorce, Gmina miejska Szczawno-Zdrój, Gmina Czarny Bór, Gmina Głuszyca, Gmina Mieroszów, Gmina Walim, Gmina Jedlina-Zdrój, Gmina Stare Bogaczowice, Miasto Świdnica, Gmina Jaworzyna Śląska, Gmina Strzegom, Gmina Żarów, Gmina Dobromierz, Gmina Marcinowice, Gmina wiejska Świdnica.

Liderem ZiT-u będzie gmina Wałbrzych i to ona będzie pełnić funkcję instytucji pośredniczącej w zakresie powierzonych jej porozumieniem zadań.

Czytaj również

Zarząd Powiatu z absolutorium

Czym jest fotowoltaika?

Raport prezydenta

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ha ha ha 11-06-2015 17:17
To doktorek kredycik i gargamel z Jedliny będą mieli koryto do dojenia kasy. Reszta lemingów dostanie ochłapy i tyle. Kredycik już ma kłopoty bo banki kasy nie dają więc ZIT to sposób na dwubiegunowość.
~obi 11-06-2015 17:22
Podział będzie pewnie jak zawsze sprawiedliwy: 80% zgarnie Wrocław a 20% hojnie odda pozostałym powiatom ?!
~nosferatu 11-06-2015 18:59
Oj, tam oj tam, Duduś Cudotwórca, da więcej, niż jakieś szemrane unijne 200 mln !!! Co to za suma ? Śmieszne, banalne a uznanie dla niej jest niekatolickie i antypolskie, jak doskonały skądinąd fiilm"Pokłosie". Prawda "hmmm", "księgowy vel rubens" i inni wyznawcy prezesa, tudzież stetryczałego idioty w muszce ?
~august mocny 11-06-2015 21:47
Nalezy jak najszybciej ograniczyc szkodliwe programy UE oraz rozwiazac umowy akcesyjne dotyczace placenia skladek czlonkowskich-ida one do splacania greckich dlugow i nie tylko. Dla pozorow i sztafazu rzuca sie jalmuzna w postaci mglistych programof i obietnic dofinansowan ktore moga byc w kazdej chwili cofniete lub zakwestionowane. To tez jest przewalka podobna do tych jak w "sowa i przyjaciele"
~ 11-06-2015 22:36
Proszę za to wyremontować drogę Chełmsko Śląskie-Krzeszów i Krzeszów-Grzędy oraz Rybnica Leśna-Głuszyca, Stare Bogaczowice-Sady Górne. To co się dzieje na tych drogach woła pomstę do nieba. To nawet nie są dziury, to jest zerwany asfalt!
~Van Helsing 12-06-2015 8:38
Dlaczego w ratuszu trzymają takiego pajaca jak NOSFERATU? Nikt nie potrafi tak szczekać jak on? Naczelny ratlerek Szełemeja? Hodują takich idiotów w ratuszu czy co?:DDDD

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poszukują sekretarza

Zabiegają o przyjazd prezydenta

E–usługi dostępne w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu

Toyota Półmaraton Wałbrzych odwołany

Minister w Wałbrzychu