Czytających: 5220

Wałbrzych: Wałbrzyski policjant wystartował w Sierakowie w triathlonie na dystansie 113 km

Wtorek, 28 maja 2019, 14:06
Aktualizacja: 15:33
W minioną sobotę wałbrzyski policjant asp. szt. Grzegorz Karwacki wystartował w zorganizowanym w Sierakowie w województwie wielkopolskim triathlonie. Funkcjonariusz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dystans ½ Ironmana – czyli łącznie 113 km – pokonał w czasie 5:52:57.

Zawodnicy wystartowali 25 maja o godzinie 9:00 z plaży nad jeziorem Jaroszewskim, gdzie najpierw mieli do pokonania dystans 1900 metrów w pływaniu. Następnie przejechali na rowerze 90 kilometrów dookoła „Krainy 100 jezior”, by ostatecznie zmierzyć się na dystansie 21 kilometrów na trasie biegowej. Najlepszy zawodnik finiszował już po 4 godzinach.

Na 439 sklasyfikowanych w triathlonie na dystansie ½ Ironmana zawodników asp. szt. Grzegorz Karwacki uplasował się na 336. miejscu z czasem 5:52:57, a w kategorii M-45 był 55. Wałbrzyski funkcjonariusz dystans 1900 metrów przepłynął w czasie 0:38:31, 90 kilometrów przejechał na rowerze w czasie 3:09:04, by ostatecznie przebiec 21 kilometrów w czasie 1:57:21. Limit czasowy wynosił 8 godzin.