MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Wałbrzyska Toyota wspiera ekologów

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:09
Aktualizacja: Wtorek, 22 lutego 2011, 14:54
Autor: Sven
Toyota to nie tylko zakład pracy, ale też wspieranie inicjatyw oddolnych
Fot. red
Po raz kolejny fabryka Toyoty w Wałbrzychu wesprze ekologiczne projekty przygotowane przez organizacje non – profit.

O dofinansowanie z Funduszu Toyoty mogą starać się organizacje typu non-profit takie jak fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły i uczelnie publiczne i inne podmioty realizujące inicjatywy dla dobra społeczności lokalnej, nie nastawione na osiąganie zysku.
- Poprzez wsparcie oryginalnych i ciekawych projektów chcemy przyczynić się do zmiany naszego najbliższego otoczenia i zarazem podkreślić, że każdy może mieć w tej zmianie swój udział. Stąd motto Funduszu: „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” – zaznacza Akira Umehara, Wiceprezes TMMP.

W tym roku Fundusz kwotą 40 000 PLN wesprze projekty z obszaru ekologii i edukacji ekologicznej realizowane w powiecie wałbrzyskim. Może to być np. rewitalizacja zielonego skweru, służącego mieszkańcom okolicy, wprowadzenie programu segregacji odpadów czy oszczędności energii na danym obszarze, zainicjowanie akcji ochrony rzadkich gatunków, organizacja pikniku ekologicznego itp.

Dlaczego zakład Toyoty zdecydował się uruchomienie takiego funduszu?
- Z jednej strony Fundusz nadal pozwala szkołom zgłaszać ich projekty, które wcześniej były realizowane w ramach programu Szkoły dla Ekorozwoju. Z drugiej umożliwia wszystkim starającym się o dofinansowanie z Toyoty start w nowej formule otwartego konkursu grantowego, gwarantującego wszystkim równe warunki rozpatrywania i oceny projektów oraz pozwalające nam wybrać najlepsze inicjatywy - stwierdza Grzegorz Górski, kierownik Coporate Affairs.

Toyoty w Wałbrzychu zaprasza organizacje non-profit do składania wniosków o wsparcie swoich projektów przez Fundusz. Wnioski będą przyjmowane do 21 marca, natomiast projekty mogą być realizowane w okresie od 1 kwietnia do 31 października b.r.

Więcej informacji o działalności Funduszu, w tym regulamin wraz ze szczegółowymi kryteriami wyboru projektów oraz formularzami, znajdują się na dedykowanej podstronie funduszu oraz u o Koordynatora Funduszu: Magdalena Ogrodnik, Sekcja Corporate Affairs, tel. 074 8888 199, fundusz@toyotapl.com.

Czytaj również

Wznawiają pracę

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Koniec sezonu WST

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ona77 14-02-2011 16:14
Jeżeli faktycznie wałbrzyska Toyota tak wspiera ekologów to niech zajmie stanowisko odnośnie MOBRUKU .....
~-----> ona77 17-02-2011 19:55
masz parcie na szkło (monitor) czy jak ? ;)
~SiwaawiS 17-02-2011 20:33
Predzej zaparcie ,albo brak zajęcia.
~do "ona77" 18-02-2011 10:02
To powołaj stowarzyszenie/fundację + napisz projekt na ten temat i zgłoś się do Toyoty - nic prostrzego ! Wystarczy tylko chcieć coś zrobić a nie siedzieć przed komputerem, pierdzieć w stołek i narzekać !!! Co zrobiłaś żeby w ostatnim referendum zwiększyć frekwencję lub chociaż zainteresowani ludzi tą sprawa ???
~ona77 18-02-2011 12:58
Co zrobiłam w ostatnim referendum? Przede wszystkim zbierałam podpisy aby doszło do tego referendum ( potrzebne było 10 tys.) byłam na proteście,rozdawałam ulotki,rozmawiałam z ludźmi odnośnie MOBRUKU a w ratuszu męczyłam Kruczkowskiego pytaniami odnośnie tej firmy .... że byłam głosować na tym referendum to fakt oczywisty .... MAŁO?????? Ponad to mieszkam na Podgórzu w niewielkiej odległości od MOBRUKU razem z moimi dziećmi i przez jakiegoś chciwego idiotę jestem zmuszona razem z dziećmi wdychać świństwo jakie się tam znajduje .....
~ 18-02-2011 19:24
no i czapki z głów, ale męczące jest wieczne o tym gledzenie ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętowano inaczej

Raport prezydenta

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Minister w Wałbrzychu

Miasto stawia na inwestycje