MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wałbrzyska strefa na targach w Hannoverze

Wiadomości: Wałbrzych/Europa
Poniedziałek, 1 maja 2017, 6:39
Autor: red
Fot. użyczone
Około 200 polskich firm, a także placówek rządowych, jednostek naukowych i regionów zaprezentowało się podczas 70 edycji Hannover Messe – największych w Europie oraz jednych z największych na świecie targów przemysłowych. W tym roku Polska była współgospodarzem tej prestiżowej imprezy. Na targach obecna była również Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST–PARK”.

- Chcemy zaprezentować Polskę jako kraj aktywnie budujący swoją przewagę konkurencyjną, opierając ją na rozwoju nowych technologii. Polskę młodą, odważną i zmieniającą się. Polskę, która ma ambicję, aby równać do najlepszych – mówiła podczas ceremonii otwarcia premier Beata Szydło. 

Na stoisku narodowym zaprezentowały się firmy i jednostki naukowe, które w myśl hasła SMART MEANS POLAND ukazywały nowe oblicze polskiej gospodarki. Wśród nich znalazło się 27 rodzimych rozwiązań technologicznych, w tym: stacje ładowania pojazdów elektrycznych (Ekoenergetyka-Polska), technologia druku ultracienkich linii przewodzących (XTPL) oraz wytwarzania ogniw fotowoltaicznych w oparciu o perowskity (Saule Technologies).
- Stosunki bilateralne i handlowe między Polską a Niemcami urosły do rozmiarów, które warto przedstawić w liczbach – mówił podczas konferencji wicepremier Mateusz Morawiecki. - Polska jest dla Niemiec siódmym importerem towarów, ważniejszym nawet niż Rosja. Razem z Czechami ma dla Niemiec większe znaczenie niż Chiny, a razem z Węgrami większe niż Stany Zjednoczone – wymieniał. - Dla naszej współpracy przemysłowej ważne jest, aby wiedzieć, gdzie znajdują się nasze przewagi konkurencyjne. W co powinniśmy zainwestować oraz zaangażować się wspólnie, aby korzyści odnosiła każda ze stron – dodał minister finansów i gospodarki.

Na stoisku narodowym zaprezentowało się również 8 polskich województw oraz 5 stref ekonomicznych, w tym największa w Polsce Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. WSSE prezentowała ofertę terenów inwestycyjnych. Wspólnie z firmą ifm ecolink oraz Instytutem Fraunhofera zorganizowała konferencję „Zmierzając do polsko-niemieckiego partnerstwa w innowacjach”.
- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tym prestiżowym i ważnym dla nas wydarzeniu. Jest to okazja do zapoznania zagranicznych inwestorów z atutami Polski i południowo-zachodniej części kraju, w której funkcjonujemy – podkreśla Maciej Badora, prezes WSSE.

Na targach nie zabrakło także firm działających w wałbrzyskiej strefie. W dwupiętrowym stoisku ifm podziwiać można było produkty automatyki sieciowej oferowane przez niemieckie przedsiębiorstwo działające w podstrefie Opole. W Hanowerze zaprezentowały się też m.in.: Sonel - świdnicki producent przyrządów pomiarowych oraz Maxpro – wałbrzyskie mikroprzedsiębiorstwo produkujące elektryczne riksze. Nie zabrakło również motoryzacyjnych gigantów działających w WSSE. Volkswagen przedstawił nowy model Craftera, który produkowany jest w podstrefie Września koło Poznania. Z kolei o ulokowaniu fabryki silników koncernu Daimler w Jaworze opowiadał podczas polsko-niemieckiego szczytu biznesowego Frank Deiss, wiceprezes Mercedes-Benz Cars.
- Przeanalizowaliśmy około 80 lokalizacji na świecie. O wyborze Jawora zdecydowały: infrastruktura, potencjał logistyczny, połączenia kolejowe oraz możliwość dotarcia do wykwalifikowanych pracowników – mówił podczas panelu dyskusyjnego Frank Deiss.

Targi w Hanowerze odbywały się w dniach 24-28 kwietnia. Na powierzchni ponad 1,2 tys. m. kw. zaprezentowało się około 5000 wystawców z 70 krajów.

Czytaj również

Tania, szybka i bezpieczna podróż do krajów Beneluksu

Wsparcie od Wojewody dla Powiatu

Wakacje z OSiR–em

Komentarze (3) Dodaj komentarz

idler73 1-05-2017 9:30
Kato - faszystowska władza małorolnych i nie douczonych, a także tych rozmnażających się na potęgę, obwieściła sukces, tam gdzie go nie ma. Zastanówcie się pisiaki, bo zaczynacie się mocno gubić. Jak to u was jest z tymi Niemcami ? Źli, czy dobrzy ? Przeżyjemy bez ich partnerstwa czy nie ? Fronda ostatnio rozpisuje się w samych superlatywach o współpracy gospodarczej z Niemcami, podobnie bliźniaki mniejsze, Karnowskie. Choć jeszcze dwa miesiące temu, darliście się w niebogłosy o potrzebie likwidacji kondominium. Zastanówcie się, bo ośmieszacie się co raz bardziej, co mnie osobiście bardzo cieszy.
~Polewa z leminga 1-05-2017 12:36
Juz nie wspomne ze wciaz powtarzam o lewackich kreacjach, jakie tworza w swoich mozgach, a potem w nie wierza. Oczywiscie TVN im w tym nie przeszkadza, a nawet ich mobilizuje do coraz to wiekszych absurdow. Czy ktos zna choc jedna wypowiedz rzadu PIS, ktory stwierdzil, ze nie chce wspolpracowac z Niemcami? CHoc jedna taka wypowiedz? To skad sie wziela w glowie idlera? No skad? Sam ja sobie wykreowal w glowie, na podstawie 24 godzinnego hejtu TVN, a potem w swoja kreacje uwierzyl, i mysli ze to rzeczywistosc. Potem chodzi po forach i bluzga na wszystkich, tylko dlatego ze jego mozg wytworzyl kreacje w ktora on sam uwierzyl. Szok nie? Bo ja slyszalem tylko i wylacznie wypowiedzi, ze PIS chce wspolpracowac, ale jak rowny z rownym. Polewa z tych lewaczkow co? Co pysk otworzy to smiech.
~Pilot 1-05-2017 21:47
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Wyborcza loteria

Nowi członkowie LOT–u

Obowiązuje zakaz kąpieli