MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Wałbrzyska Straż Miejska na IV Korowodzie Nadziei

Wiadomości: REGION
Sobota, 12 września 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:39
Autor: opr.red.
Fot. www.strazmiejska.walbrzych.pl
W minioną sobotę ulicami Wrocławia przeszedł nietypowy orszak. Wśród maszerujących były dzieci, orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zespół Jose Torresa, teatry uliczne, formacja Zgraja. A wszystko to dzięki Martynie Wojciechowskiej ambasadorce budowy Przylądka Nadziei (Kliniki dla dzieci chorych na raka) oraz wrocławskiej Straży Miejskiej.

Barwna parada została zorganizowana przez fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Korowód przejeżdża ulicami Wrocławia, aby pomóc dzieciom chorym na raka. Wybór miesiąca parady też nie jest przypadkowy.

- „Paradujemy” początkiem września, aby uzmysłowić ludziom, że są dzieci, uczniowie, dla których wrzesień, to miesiąc, jak każdy inny. Miesiąc pobytu w szpitalu, miesiąc walki z chorobą. Zbierając fundusze na budowę Przylądka Nadziej (otwartej dzięki staraniom fundacji w poniedziałek 07.09.br.), wszyscy walczymy o normalne dzieciństwo dla małych pacjentów - mówią organizatorzy.

Korowód został zorganizowany już po raz czwarty. Jednym z głównych organizatorów korowodu jest wrocławska Straż Miejska- patrol konny. Strażnicy zaprosili do udziału w przemarszu zaprzyjaźnione formacje konnicy z innych jednostek mundurowych. Nie mogło więc zabraknąć reprezentacji Wałbrzycha w postaci naszych Amazonek. Dziewczęta dumnie reprezentowały Straż Miejską w Wałbrzychu.

- Cieszymy się, że możemy przyłożyć palec do budowy tak wspaniałego dzieła, jak Przylądek Nadziei. Jeśli nasza obecność tutaj ma pomóc, choć odrobinę małemu pacjentowi, to możemy tak jeździć 24 h/ na dobę- mówi Anna Klich z wałbrzyskiej Straży Miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spacery wstrzymane

Grunty dla kościoła

Bieżnia jak się patrzy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gryf 13-09-2015 12:42
+

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inkubator do końca roku

Emerytura komendanta

Nowy plac na Tunelowej

Dlaczego warto wybrać wyjątkowy prezent na 18?

Radny straci mandat?